22 Temmuz 2022 Cuma

Vinil Döşeme Nasıl Sökülür

Adım 1. Hazırlık

Vinil tahta zemininizi soymayı düşünmeden önce bu adımı asla atlamamalısınız. Bu nedenle, zemini temizlediğinizden ve yolunuza çıkan kirleri çıkardığınızdan emin olmanız gerekir. Bu bölümde, sakız, küçük kağıt ve diğer şeyleri temizlerken iyi sonuçlar elde etmek için elektrikli süpürgenize ihtiyacınız olacak.


Tüm mobilyaları çıkardığınızdan ve zemine dökülenleri temiz su kullanarak sildiğinizden emin olun. Diğer sıvı solüsyonları kullanarak zemininizi sıyıracağınız için lekeleri önlemenize yardımcı olacaktır. Ayrıca mükemmel performans elde etmek için bu temizleme işlemine ana etkinlikten bir hafta önce başlayabilirsiniz. Elektrikli süpürgenin yanı sıra ıslak paspas da kullanabilirsiniz.

Önerilen makale: sedye çarpma bandı hakkında bilgi almak ve duvar koruma ürünlerine ulaşmak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Sonunda sorun yaşamamak için soyunma alanından çıkmak için bir yer oluşturun. Ayakkabıları çıkarmanıza ve evin geri kalanına herhangi bir sıyırma malzemesinin izini sürmekten kaçınmanıza yardımcı olmak için paspasları yerleştireceğiniz yer burasıdır. Son olarak, herhangi bir kimyasalla çalışmaya başlamadan önce tüm koruyucu giysilerinizi giyin.


Adım 2. Temizleme Solüsyonunuzu Uygulayın

Zemininizin tozunu aldıktan ve kir içermediğinden emin olduktan sonra, ıslak paspasınızı ve temizleme solüsyonunu kullanmaya geçebilirsiniz. Unutmayın, striptizinizin başarılı olmasına yardımcı olacak birçok striptizci çözümü vardır. Seçiminiz, en iyi satıcınıza ve kullandığınız zemin tipine bağlı olacaktır.

Sökücü solüsyonunu uygulamaya başlamadan önce doğru oranda karıştırmayı unutmayınız. Her striptizci ürünü, zeminlerinizde nasıl iyi çalışmasını sağlamanız gerektiğini açıklayacaktır. Çözümlerinizi kötü bir şekilde karıştırmanın, zemini soyduktan sonra iyi sonuçlar getirmediğini bilmelisiniz.

Bu nedenle solüsyonu karıştırdıktan sonra temiz bir paspas kullanarak solüsyonu zemindeki tüm yerlere eşit şekilde uygulayın. Kimyasalı çok fazla uygularsanız, yapacak daha çok işiniz olacaktır, bu yüzden yeterince kullandığınızdan emin olun. Ayrıca, iyi bir temizlik elde ettiğini görmek için vinil tahta zemini iyice ıslatmayı unutmayın.

Temizleme solüsyonunu kullanarak zemini ıslatmak, cilalama söz konusu olduğunda işinizi kolaylaştıracaktır. Vinil tahta zemininizin yapısına bağlı olarak striptizciyi yaklaşık 5 ila 15 dakika arasında bırakın. Beklerken, solüsyonun içinde amonyak bulunduğundan odanızın hava kalitesinin iyi olduğundan emin olun.

Adım 3. Bulamacı Çıkarın

15 dakika bittiğinde, bulamacın yerde olduğundan emin olun. Böylece, kuru bir paspas değil, ıslak bir vakum kullanarak devam edebilir ve çıkarabilirsiniz. Bir bulamacın nasıl göründüğünden emin değilseniz, yulaf lapasına benziyor.

Yerden topladığınızda bulamacın çok kalın olacağını unutmayın. Çamurun toplanması ve bertarafı sırasında koruyucu eldiven ve gözlüklerinizi takmayı unutmayınız. Bu kimyasallar gözlerinizi tahrip edebilir veya nefes alma sorunları yaşamanıza neden olabilir. Bu bölümde, en iyi sonuçları almak için ıslak geri kazanım vakumunu kullanmaya devam edin.

Adım 4. Vinil Zemini Durulayın

Striptizciden gelen bulamaç artık vinil tahta zeminde değildir, bu yüzden şimdi durulayabilirsiniz. Burada kalan kalıntıları gidermek için zemine su uygulamak için temizlik bezlerinizden birini kullanmanız gerekecektir. Bundan sonra, şimdi zemindeki suyu ıslak olarak vakumlayabilirsiniz.

Bu adım sırasında zemini iki veya üç kez bol temiz su kullanarak durulamak iyi olacaktır. Bu nedenle, suyun çoğunu zeminden çıkardıktan sonra, bir sonraki temizleme adımına geçmeden önce pvc zemin kaplama zemininizin kurumasını bekleyin. Zemininizin yüzde 100 nötr olduğundan emin olmak için pH seviyelerini test etmek için turnusol kağıdı şeridi kullanabilirsiniz.

 Adım 5. Temizleyin

Zeminin kurumasını beklerken her solüsyon deposunu, paspasları, paspas kovalarını ve hortumları temizleyin. Bulamacın temizleme makinelerinde kalmasına izin vermeyin. Bu ekipmanın bakımının bir dahaki sefere vinil tahta zeminlerinizi soymanıza yardımcı olacağını unutmayın.

Adım 6. Kapatıcıyı Uygulayın

Bulunduğunuz ortama bağlı olarak zeminin kurumasını bekledikten sonra kapatıcıyı uygulayabilirsiniz. Böylece, yapıştırıcıyı vinil tahta zemine koymak zorunda kalacağınız son temiz paspası kullanacaksınız. Zemininizi cilalamanız için size kolay bir zaman kazandıracak iyi bir malzemedir.

Bir veya iki kat kaplama kullanabilirsiniz. Kullanacağınız kat sayısı, zemin kaplama tipinize bağlı olacaktır. Güvende olmak için üreticinin yönergelerini izleyin ve ardından son adıma geçmeden önce zeminin kurumasını bekleyin.

Adım 7. Parlatma

Vinil tahta zemininizi cilalamanıza yardımcı olacak en iyi araçlardan biri düz paspastır. Ayrıca ev içi temiz bir paspas kullanabilirsiniz ancak iyi bir performans elde etmek için onu iyi kullanmanız gerekir. Genelde burada amaç, çok ince katlar kullanırsanız ortaya çıkacak olan derin ve parlak bir görünüm elde etmektir.

Çoğu insan bu adımın neden iyi olduğunu anlayamaz ve bu nedenle paspası büyük bir güçle yere atar. Sonuç, zemininiz için kötü bir sonuç olacaktır. Düz paspas kullanarak, yukarı ve aşağı yöntemiyle ve saat yönünün tersine ince bir cila uygulayın. Sonuç olarak, gözlerinize hoş gelen mükemmel bir sonuç verecektir.

Ek İpuçları

Yedi adımın yanı sıra, vinil tahta döşemenizi soyarken gözlemleyebileceğiniz birkaç ipucu daha var. Yararlı olacağını düşündüğümüz diğer bazı fikirler:

Bölümlerde çalışın

Tüm proje boyunca daima bölümler halinde çalışın. Sıyırma başına 200 ila 400 fit kareden daha büyük olmayan bir alanla başlayın. Yönetilmesi kolay olacak ve sıyırma solüsyonu hala ıslakken sıyırma faaliyetini tamamlamanız için size zaman tanıyacaktır.

Çözeltinin kimyasal bileşimini bilir

Kullandığınız solüsyonun kimyasal bilgilerini anlayın. Üreticinin size verdiği tüm talimatları kesinlikle izleyin.

Ayrıca, piyasada bulunan vinil zemin temizleyicilerinin yanı sıra mükemmel bir sıyırma çözümü elde ettiğinizi görmek için sirkeden elde edilen ev yapımı solüsyonları da kullanabilirsiniz. Çözeltiyi yapmak için suyu sirke ile karıştırın çünkü sirke sabunlu bir tabaka bırakmadan asiditesini kullanarak kiri giderir. Aşağıda kullanabileceğiniz basit bir prosedürdür.

Bir bardak sıcak su ile birlikte bir bardak sirke kullanın.

Yerde nemli bir paspas kullanın ve başka bir yerden gelen ılık suyla birkaç kez durulayın.

Sirkenin daha güçlü olmasını istiyorsanız, birkaç damla sıvı sabun ekleyin.

Diğer ek ipuçları aşağıdaki gibidir:

Zeminde kurumaması için her zaman bulamacı mümkün olduğunca çabuk çıkarın.

Makinede sıkışmış bulamacı çıkarmak için her zaman ıslak elektrikli süpürgenizi ve yıkayıcınızı temizleyin; aksi takdirde aleti yok edeceksiniz.

Finişinizi uygulamak için pamuklu değil sentetik elyaflı paspaslar kullanın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder