29 Temmuz 2022 Cuma

Kırmızı Meşe Ağacı Nasıl Boyanır

Evlerini dekore ederken veya tamir ederken, birçok ev sahibi, kırmızı meşe ağacıyla elde edebilecekleri gibi daha doğal bir görünüm tercih ediyor. Doğal ahşap yüzeyleri boyamak yerine ahşabın zengin tonunu korumayı seçiyorlar. Parke zeminleri halı ile kaplamak yerine bu zeminleri boyayarak renklerini zenginleştirirler. Bir ev sahibinin korumayı ve sergilemeyi seçebileceği pek çok sert ağaç türünden kırmızı meşe ağacı, güzel kahverengi, kırmızı veya altın tonları oluşturmak için yenileyebilecekleri bir ağaçtır. Kırmızı meşe ağacı gözenekli olmasına ve kullanmayı tercih edebileceğiniz lekeyi almasına rağmen, boyamanızdan mümkün olan en iyi sonuçları almak istiyorsanız, aşağıda bulacağınız gibi kanıtlanmış bir boyama prosedürünü izleyin.

Yüzeyi Pürüzsüzleştirin

120 kumlu zımpara kağıdınızı kullanın ve lekelemek istediğiniz ahşap yüzeyi, ahşabın damarını takip eden darbeler kullanarak zımparalayın. Ahşap damarı zımparalamak, çıkarılması zor olan çizikler oluşturacaktır. Yüzey mümkün olduğunca pürüzsüz olduğunda, ahşap damar yönünü de takip ederek 220-gritli zımpara kağıdınızla zımparalamaya başlayın. Zımparalamayı bitirdiğinizde, yumuşak, kuru bir bez veya yumuşak bir fırça kullanın ve zımparalama işleminizdeki tüm ahşap tozlarını ahşap yüzeyden temizleyin.

Önerilen makale: duvar köşe koruyucu hakkında bilgi almak ve duvar koruma ürünlerine ulaşmak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Yüzeyi ovalayın

Zımparaladığınız tüm yüzeyleri yumuşak, temiz bir bezle ovalayın. Su bazlı bir leke kullanmayı düşünüyorsanız, yüzeyi ovalamak için kullanmadan önce bezinizi suyla nemlendirin. Lekeniniz yağ bazlı olacaksa, bezinizi denatüre alkolle nemlendirin.

Ahşabı Koşullandırın

Son finisajınızda eşit bir kapatıcılık ve istediğiniz parlaklığı elde ettiğinizden emin olmak için bir ahşap yumuşatıcı uygulayın. Yağ bazlı leke için yağ bazlı bir saç kremi kullanın. Su bazlı leke için su bazlı bir saç kremi kullanın. Saç kremini uygulamak için bir boya fırçası kullanın, boya fırçanızı ahşap damarlara paralel darbelerle çalıştırın. Ahşabı tek kat saç kremi ile kapladığınızda, saç kreminin ahşaba nüfuz etmesi için 10 dakika verin. Ardından temiz, emici bir bez kullanın ve fazla saç kremini silin. Son olarak, tamamen kuruması için iki saat bekleyin.

Leke Uygula

Bir boya fırçası veya temiz bir bez kullanın ve ilk leke katınızı uygulayın. Zaman ayırın, böylece leke eşit olarak uygulanacaktır. Lekeyi uygulamanız bittiğinde 20 dakika bekleyin, ardından fazla lekeyi yeni, temiz ve kuru bir bezle çıkarın. 4 saat sonra gerekirse ikinci bir kat boya uygulayın ve tüm gün ve gece boyunca kurumasını bekleyin.

Bitiş

Nihai koruma ve parlaklık için vernik veya başka bir ahşap kaplama ürünü uygulayın. Yine, yağ bazlı leke üzerinde yağ bazlı bir cila, su bazlı leke üzerinde su bazlı bir cila kullanın. 4 saat veya daha uzun süre sonra, istediğiniz parlaklık derecesini elde etmek için ek katlar uygulayın. Bir sonraki son katınızı eklemeden önce 220-gritli zımpara kağıdı kullanarak katlar arasında zımparaladığınızdan ve toz veya kalıntıları temizlediğinizden emin olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder