14 Mart 2022 Pazartesi

Ticari ve Konut Boyası

Ticari bir alan yeni bir boya işine ihtiyaç duyduğunda, dikkate alınması gereken çok sayıda lojistik vardır. Metrekare, çalışanlar, müşteriler, envanter, güvenlik uyumu… liste uzayıp gidiyor.

Konut boyama hizmetleri genellikle tamamlanması için çok fazla ressam veya malzeme gerektirmeyen daha küçük ölçekli projelerdir.

Bununla birlikte, bir konut işi için doğru boya türünü seçmek, bir dizi faktöre bağlı olarak zor olabilir; örneğin, alanda çocukların yaşayıp yaşamayacağı, konut sakinlerinin evcil hayvanları olup olmadığı vb. Boyanın türü de en az boya kadar önemlidir. hangi renk seçilir. Bu kararlara giren faktörler ticari projelerden konut işlerine kadar farklılık gösterir.

Ticari ve konut boyama arasındaki büyük farklara daha derinden dalalım.

Materyaller ve ekipman

Ticari ve konut boyama arasındaki en belirgin fark, gerekli malzeme ve ekipmanlardır.

Ticari boyacılar düzenli olarak basınçlı yıkayıcılar, kum püskürtücüler, boya püskürtücüler, iskeleler ve hava asansörleri gibi sıradan bir insan tarafından kolayca veya uygun maliyetle elde edilemeyen ekipmanlar kullanır. Ticari sınıf boyaların, astarların ve özel kaplamaların kullanımı, özel bir uygulama ve her birinin çeşitli malzemelere nasıl tepki verdiğine dair bilgi gerektirir.

Öte yandan konut boyacıları, yerel ev geliştirme mağazanızdan alacağınızdan çok farklı olmayan araçlar kullanır. Boya fırçaları, rulolar, damla bezleri, basamaklar, boya tepsileri ve temizlik malzemeleri, bir konut ressamının işe getireceği tipik örneklerdir. Olduğu söyleniyor, bir sebepten dolayı profesyoneller. Profesyonel boyacılar, bütçelenen zaman dilimi içinde kalmak ve uzun süreli sonuçlar sağlamak için bir işe nasıl hazırlanacağını tam olarak bileceklerdir.

İş Boyutu

Ticari veya yerleşim bölgelerindeki iş boyutları büyük ölçüde değişse de, ticari projeler genellikle konut boyama işlerinden çok daha büyük ölçekli olacaktır.

Önerilen makale: hastane duvar koruma hakkında bilgi almak ve duvar koruma ürünlerine ulaşmak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. 

Ticari boyama projeleri, perakende mağazalarından ve alışveriş merkezlerinden endüstriyel binalara ve havaalanlarına kadar uzanabilir. Konut projeleri genellikle evler, şehir evleri, kat mülkiyeti veya diğer yaşam alanları için yapılır.

Deneyim ve Uzmanlık

Güvenlik, ticari boyacılar için en önemli husustur. Yüksek binaları ölçeklendirmeleri veya küçük alanlara girmeleri gerekebilir, bu nedenle ekiplerinin güvende olduğundan ve gerekli tüm düzenlemelere uyduğundan emin olmak çok önemlidir. Ticari iç ve dış mekanların sahip olma eğiliminde olan malzemelerin çeşitliliği nedeniyle, ticari boyacılar ahşap, beton, mermer, metal, takviyeli plastik ve çok daha fazlasına italyan sıva boya uygulamak için bilgi ve uzmanlığa sahip olmalıdır. Bu nedenle ve daha fazlası için ticari boyama projeleri asla kendin yap projeleri olmamalıdır.

Resim becerilerine ek olarak, konut ressamları da iyi iletişim ve tasarım becerilerine sahip olmalıdır. Geniş bilgi ve uzmanlıklarından yararlanarak doğru boya rengini, boya türünü ve uygulama stilini seçmek için ev sahipleriyle ortaklık kurarlar. İşlerini yaparken mobilya, zemin ve diğer değerli eşyaları koruma konusunda yeteneklidirler.

Ekip Üyesi Sayısı

Çoğu durumda, ekibin ölçeği işin ölçeğiyle eşleşir.

Ticari mülklerin daha büyük kare görüntüleri nedeniyle, müteahhitler, tahsis edilen zaman diliminde projeleri tamamlamak için daha fazla ressam istihdam edecek. Konut boyama işleri çoğu zaman daha küçük ölçeklidir ve genellikle çok fazla ressam gerektirmez. Ortalama olarak 2-3 ressam bir konut projesini kolaylıkla tamamlayabilir.

Ek hizmetler

Boyama, her şeyden önce ticari veya konut boyacılarının işidir, ancak çoğu müteahhit, projenizin mümkün olduğunca sorunsuz ilerlemesini ve evinizin veya işinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için diğer ilgili hizmetleri sunacaktır.

Tipik olarak ticari mülkler için sunulan boyama hizmetleri şunları içerir:

Tuğla Su Yalıtımı

Beton Tavan Onarımı

Yüksek Dayanıklılık Kaplamaları

çizgi çizme

Duvar Kaplama

Çatı Kaplamaları

Metal Kapı Resimleri

Şablonlama

Ortak Genleşme Sızdırmazlığı

Su Geçirmez Kaplamalar

Genellikle konut mülkleri için sunulan boyama hizmetleri şunları içerir:

İç ve Dış Cephe Boyası

Dolap Yenileme ve Boyama

Alçıpan Tamiri

Vinil ve Alüminyum Cephe Boyası

Güverte ve Çit Boyama/Boyama

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder