14 Mart 2022 Pazartesi

Boyalı Duvarı Temizlemek İçin İpuçları

Hassas duvar kağıdı veya dekoratif bir boya işi gibi faktörleri göz önünde bulundurduğunuzda, belirli duvarları temizlemek zor olabilir. Duvarları temizleme görevinin üstesinden gelmek ürkütücü olsa da, bu gerekli bir ev işidir ve bazı iyi haberler de vardır - herhangi bir özel duvar temizleyicisine ihtiyacınız yoktur - ev ürünleri genellikle işinizi görür! Güzelce italyan boya firmaları ile boyanmış duvarınızı en kısa sürede temizlemeye başlamanız için bazı diğer ipuçları.

Aşındırıcı veya amonyak bazlı ürünlerden kaçının

Aşındırıcı ve amonyak bazlı ürünlerden kaçının çünkü bunlar cilayı kolayca çizebilir veya rengi zımparalayabilir. Basit ürünlerle başlayın. Temel ev gereçleri işi kendi başlarına halledebilir. Bu ürünler arasında sıvı veya bulaşık sabunu, su, leke çıkarıcı, kabartma tozu ve hidrojen peroksit bulunur.

Doğru araçları kullanın

Aletler için yumuşak bezlere veya paçavralara, kovalara, köpük fırçaya ve fırça eki olan bir vakuma ihtiyacınız olacaktır. Nazik ürünler, rengin ve yüzeyin aşınmasını ve yıpranmasını önlemek için daha iyidir, sabun ve su çözeltisini karıştırmak için kovalar kullanılacak ve duvarların tozunu almak için vakum kullanılacaktır.

Duvarları tozla

Temizlik projenize başlamadan önce, önce süpürgenizin üzerindeki fırça aparatını kullanarak duvarların tozunu alın, ardından bir bezle silin. Süpürgelik ve kalıplarda toz varsa, ulaşılması zor yerlerden kolayca kaydırmak için nemli bir köpük fırça kullanabilirsiniz.

Profesyonel ipucu - Takılabilir bir fırçaya sahip bir elektrikli süpürgeniz yoksa, bir bezle sarılmış kuru bir paspas başlığı kullanmayı düşünün.

Duvarları yıkamak

İlk toz tabakası kaldırıldığına göre, duvarları ılık su ve sıvı veya bulaşık deterjanı ile yıkayın. Olası bir hasar durumunda tüm duvarı yıkamadan önce her zaman bir test yaması oluşturmalısınız. Duvar kağıdı ve mat boya daha hassas boyalardır, bu nedenle test yapmak herhangi bir komplikasyondan kaçınabilir.

Profesyonel ipucu– Duvarınızda herhangi bir çizgi sorununu önlemek için şeffaf sabun kullanın.

yıkama teknikleri

Yüzeyin sabun ve su çözeltisine nasıl tepki verdiğini keşfettikten sonra işe başlama zamanı! En iyi teknik, duvarın tepesinden başlamak, aşağı doğru çalışmak ve yüzeyi yumuşak bir bez veya bez kullanarak hafif ve dairesel hareketlerle temizlemektir.

Son Durulama

Toz ve kirin tamamen veya en azından şimdilik gittiğinden emin olmak için yeni temizlenmiş duvarlarınızı son bir kez silin. Son olarak, duvarların yüzeyini temiz bir bezle kurulayın ve işiniz bitti!

Profesyonel ipucu – Hareket halindeyken duvarları havayla kurutmaya yardımcı olmak için pencerelerinizi açın.

Lekeler

Bezle çıkmayan inatçı lekeleriniz mi var? Kabartma tozu ve su uygulama zamanı. Yarım bardak kabartma tozu ve çeyrek bardak suyu macunsu bir doku oluşana kadar karıştırın. Karışımı bir bezle duvara hafifçe ovalamak lekeyi çıkarmalıdır.

– Mutfak duvarınızda veya duvar kağıdınızda fazladan zor bir yağ lekesi varsa ütünüzü kullanın! Lekenin üzerine bir kağıt havlu koyun ve ütünüzü (kısık ateşte) bir dakika boyunca yüzeyin üzerine bastırın. Sıcak kağıt havlu yağı emmeli ve altında temiz bir duvar bırakmalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder