14 Mart 2022 Pazartesi

Boya Ev Satışlarını Nasıl Etkiler?

Yani, evinizi satmanın zamanı geldi. Bir evin satışına dahil olan birçok faktör vardır ve boyanın rengi ve kalitesi bu süreçte rol oynayabilir. Aslında, cesur renkler potansiyel alıcıların kendilerini bir evde yaşarken hayal etmelerini engelleyebilir. Taşınmaya hazırsa, alıcıların daha yüksek bir fiyat noktasında bir ev satın alma olasılığı daha yüksektir.

Evinizin iç kısmındaki nötr renkler ve tonlar satışları artırma eğilimindedir. Zillow tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kaçınılması gereken belirli renkler var ve boya seçimlerinizle binlerce kişiyi kurtarabilirsiniz. İşte iç mekan boyama seçeneklerinin yapılması ve yapılmaması gerekenler.

YAPIN: Açık mavi banyolar

Zillow'a göre, ev alıcıları açık mavi duvarlı bir banyo için %1.6 daha fazla ödemeye razı. Temiz renkler, gri, açık sarı veya kirli beyaz gibi iyi banyo renkleridir.

YAPIN: Gri oturma odaları

Sessiz ve nötr tonlarla, potansiyel ev alıcıları, boyanın zevklerine ve tercihlerine göre kolayca ayarlanabildiği bir alanda yaşadıklarını hayal edebilirler. Diğer iyi seçenekler açık yeşil, beyaz ve açık sarıdır.

YAPIN: Koyu mavi yatak odaları

Mavi, yatak odaları için harika bir seçim ve alıcılar bunun için 1.491 dolar daha ödeyeceklerini iddia etti. Derin ve koyu bir mavi tonu, rahat ve rahat bir his uyandırır ve evdeki diğer nötr odalardan farklı olabilir.

YAPIN: Dış cephenizi gri veya nötr boyayın

Nötr dış cepheli evler, potansiyel ev alıcılarının kendilerini hayal etmeleri için daha kolaydı ve açık gri dış cepheli evler, kahverengi veya ten renginden ortalama neredeyse 3.500 $ daha fazla satıldı.

YAPMAYIN: Yeşil mutfaklar

Yeşil şu anda boya dünyasında trend bir renk olsa da, alıcılar mutfak alanlarındaki rengi sevmiyor. Alıcılar, mutfağı yeşile boyanmış bir ev için 1.830 dolar daha az teklif ettiklerini iddia etti. Kaçınılması gereken diğer renkler kırmızı ve sarıdır. Mutfakta nötrlere sadık kalın.

YAPMAYIN: Parlak yeşil banyolar

Açık mavi banyolar popülerken, parlak yeşil banyolar iticiliğe neden olabilir ve bir kez daha banyoda sakinleştirici amaçlar için açık veya nötr renklere boyanması önerilir. Kaçınılması gereken diğer renkler, çocuksu görünebilecekleri için parlak kırmızı, parlak sarı, parlak pembedir.

YAPMAYIN: Mavi oturma odaları

Mavi, yatak odasına uygulandığında aranan ve rahatlatıcı bir renk iken, oturma odasında bir ev fiyatını ortalama 189 $ düşürdü, ancak mavinin evdeki diğer odalarla çeliştiğine dair geri bildirimler güçlüydü. Kaçınılması gereken diğer renkler pembe, parlak yeşil ve parlak sarıdır.

YAPIN: Bir cila uygulayın

Evinizin duvarlarını süsleyen doğru renklerle, evinizin sattığı fiyatı artırabilecek tek bir şey var: seçtiğiniz bitiş. Mat son kat italyan boya desenleri, duvarlardaki çizikler veya izler gibi kusurları gizleme konusunda mükemmel bir iş çıkarır. Mat kaplamada boyanmış duvarlar da daha parlak ve daha yeni görünüyor.

Evinizin ve mülkünüzün değerini artırmak istiyorsanız, tek yapmanız gereken yeni bir kat boya. Boyama, mülk değerini uygun fiyata yükseltmek isteyen insanlar için erişilebilir bir çözümdür ve yeni bir boya işi, herhangi bir eski alanı renklendirebilir ve onu arzu edilen bir iç ve dış mekana dönüştürebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder