2 Kasım 2021 Salı

Sıva Onarımından Sonra Boyama İpuçları

Alçı onarım projeleri, başlangıçtaki uygulama kolaylığına rağmen, genel görünüme uyma ihtiyacı nedeniyle en iyi ihtimalle zor olabilir. Alçı onarım işi tamamlandıktan sonra, duvardaki sıvanın geri kalanıyla eşleşecek şekilde boyamak isteyeceksiniz. Bu, sıvanın yükseltilmiş ve rastgele doğası nedeniyle kendi başına zor bir süreç olabilir. Bazı boyama yöntemleri aslında sıvaya zarar verebilir ve başka bir onarım işi gerektirebilir. Aşağıdaki ipuçları, sıva onarım işinizi başarıyla boyamanıza yardımcı olacaktır.

Zamanlama herşeydir

Alçı onarım alanını boyamak için asla acele etmeyin. Bunu yapmak sıvaya zarar verebilir. Taş gibi dokunması zor olana kadar sıvanın tamamen yerleşmesine izin verin. Bu sadece sıvanın kuru ve boyanmaya hazır olduğunu değil, aynı zamanda etrafındaki sıvaya yapıştığını da gösterecektir.

Doğru Boyayı Seçin

Bir sıva onarım işi, onarılan alanların duvarın geri kalanıyla eşleşmemesi nedeniyle genellikle kötü görünür. Bunun olmasını önlemek için her zaman sıva ile çalışmak üzere formüle edilmiş boya kullanın. Yanlış boya sıvada yiyebilir. Ayrıca mümkünse yüksek kaliteli boya ve akrilik-lateks olmalıdır. Bu boya sıvaya mükemmel şekilde yapışır.

Önerilen makale: dekoratif boya uygulaması nasıl yapılır ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Yüksek Rüzgar Önlemi

Alçının yüzey dokusundan dolayı şiddetli rüzgarlardan dolayı zarar görebilir. Rüzgarlara zarar veren bir bölgede yaşıyorsanız, farklı bir boya seçimine ihtiyaç vardır. "Elastomerik" olarak adlandırılır ve sıva onarım işleriniz için güvenlidir ancak aynı zamanda sert rüzgarlardan da korur. Ayrıca, alt tabakanızla ilgili sorunlarınız varsa koruma sağlar, bu nedenle evin yerleşimi sıvayı kolayca etkilemez. Adı geçerli olduğu için elastomerik ona biraz verir, böylece rüzgar veya çökelme meydana geldiğinde genişleyebilir ve geri çekilebilir.

Fırça Çeşitleri

Alçı onarım alanınızı boyarken çok dikkatli olmalısınız çünkü yanlış fırça kullanmak tüm bu işleri mahvedebilir. Asla sert veya doğal olmayan bir fırça kullanmayın. At kılı veya başka bir organik saçtan yapılmış tamamen doğal bir boya fırçası kullanmak iyi bir kuraldır. Yumuşak oldukları için sünger fırçaları da kullanabilirsiniz. Asla bir jotun iç cephe boya fiyat listesi boya silindiri kullanmayın.

Boya Püskürtücü

Alçı onarım işiniz geniş bir alanı kapsıyorsa, boya püskürtücü lehine fırçalardan tamamen kaçınmak isteyebilirsiniz. Boya püskürtücülerin sıva üzerinde kullanımı güvenlidir ve sıvanın pürüzlü dokusuna nüfuz ederken geniş alanları hızla kaplayabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder