2 Kasım 2021 Salı

Metal Sprey Boyama İçin 10 İpucu

Evin etrafındaki birçok eşya, hızlı bir sprey boya uygulamasıyla dönüştürülebilir. 80'li ve 90'lı yıllarda yaygın olan pirinç armatürler, aydınlatma armatürleri, kapı kolları, çerçeveler, lambalar, duş kabinleri, musluk kolları ve şamdanlar dahil olmak üzere sprey boya makyajı için iyi adaylardır. Sprey boyama, metal yüzeyleri boyamanın hızlı ve kolay bir yoludur ve bir boya fırçasıyla elde edilmesi çok zor olan pürüzsüz, eşit bir son kat verebilirsiniz. Aşağıda metal yüzeyleri spreyle boyamak için bazı yararlı ipuçları verilmiştir.

Havalandırılmış Bir Alanda Çalışın

Sprey boya kullanımı çok ince boya parçacıklarının yayılmasına neden olduğundan, aşırı solumayı önlemek önemlidir. Tüm pencereleri açın ve boyama yaptığınız odanın kapısını kapatın. Elinize boya bulaşmasını önlemek için bir çift eldiven giyin.

İpucu: Boyanacak nesne bir aydınlatma armatürü ise, onu aşağı indirmeyi ve garaj kapınızın desteklerine asmayı düşünün. Bu, armatürün etrafında tamamen hareket etmenize ve alttan bile her taraftan püskürtmenize olanak tanır.

Önerilen makale: İtalyan boya modelleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Çalışma Alanını Hazırlayın

Sprey boya, çevredeki sıcaklık, nem ve rüzgar kontrol altındaysa en iyi sonucu verecektir. Bu nedenle donma sıcaklıklarında, aşırı rüzgarda ve yüksek nemde çalışmaktan kaçının. Ayrıca çevredeki alanı da iyice temizlemelisiniz, aksi takdirde toz parçacıkları etrafa saçabilir ve henüz ıslakken boyalı yüzeyin üzerine yerleşebilir.

Damla Bezlerle Çevreleyen Yüzeyleri Koruyun

Alanı temizledikten sonra, çevredeki tüm eşyaları ve zemini damla bezlerle koruyun. Küçük bir eşyayı boyuyorsanız, boya spreyini tutmak için onu hurda kartondan yapılmış derme çatma bir bölmeye yerleştirmek yardımcı olur.

Herhangi bir pası çıkarın

Metal bir yüzeyi boyamadan önce tüm pasları temizlemek önemlidir. Zımpara kağıdı veya tel fırça kullanarak tüm pası ovalayın ve ardından yüzeyi silerek temizleyin.

Yağ ve Kirleri Çıkarın

Daha sonra metal yüzeyi iyice temizleyin, çünkü bu, boyanın yapışmasını ve bitişini iyileştirecektir. Birikmiş tüm gresi temizlemek için bir gres kesici temizleyici kullanın ve yüzeyin kir ve kirden arınmış olduğundan emin olun.

Astar Uygula

Metal bir yüzey boyanırken astar çok önemlidir. Astarın yokluğunda boya metale yapışmaz, pas oluşumu ve jotun ahşap boya kataloğu gibi boyanın soyulma olasılığını artırır. Metal ve kullanmayı planladığınız boya ile uyumlu kaliteli bir astar kullanın.

Kutuyu İyice Sallayın

Boyanın düzgün bir şekilde karıştığından emin olmak için boya püskürtücüyü iyice sallayın. Bunu yapmamak, ilerledikçe düzensiz bir boya birikmesine neden olur.

Test Kaplaması Uygula

Metal nesneye boya uygulamadan önce, bir hurda parçasına birkaç test katı püskürtün. Boyanın düzgün bir şekilde yere inip yerleşmediğini kontrol etmek için karton gibi bir şey kullanın.

Kutuyu Nesneden Yaklaşık Bir Ayak Uzakta Tutun

Sprey boya kutusunu uygun mesafede tutmak önemlidir. Çok yakın tutmak kalın katlara ve üst üste binmeye neden olurken, çok uzak tutmak eşit olmayan kaplamaya neden olur.

İnce Katlar halinde Püskürtün ve Gerekirse Tekrarlayın

Kalın kat sprey boya uygulamaktan kaçının. İnce katlar kullanarak ve istenen sonuçları elde edene kadar uygulamayı tekrarlayarak daha iyi kapatıcılık elde edersiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder