2 Kasım 2021 Salı

Metal Boya Astarı Nasıl Çıkarılır

Metal üzerindeki boya soyulduktan sonra bile endişelenmeniz gereken metal boya astarı vardır. Boya astarının amacı, metalin yüzeyine kendini yapıştırmak ve boyanın yapışması için mükemmel bir yüzey olmaktır. Bu kalitede boya astarı ile çıkarırken hem kimyasal hem de mekanik yöntemler kullanmanız gerekir.

Adım 1 - Boya Sıyırıcıyı Uygulayın

Metal gözeneksizdir. Üzerindeki eski boyayı ve astarı çıkarmak, her ikisi de gözenekli olan yüzey ahşap veya doğal taş olduğunda olduğundan daha kolaydır. Bu nedenle, metalin yüzeyi tamamen astarla kaplanmamışsa, yağlayıcı olarak zeytinyağı kullanarak hemen kazıyabilirsiniz. Yüzeye zeytinyağı sürün ve Adım 2'ye geçin. Ancak, metal astar ile kaplanmışsa ve astar kaliteli ise, boya sökücüyü söndürmeniz ve işini yapmasına izin vermeniz gerekir.

Önerilen makale: italyan sıva fiyatları ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Metal üzerindeki astarı boya sıyırıcı ile çıkarmak için, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır: Boya sıyırıcıyı bir boya fırçası kullanarak metalin yüzeyine uygulayın. Hiçbir alanın veya eklemin dokunulmadığından emin olun. Striptizcinin 5 ila 10 dakika astar üzerine yerleşmesine izin verin. Astarın "patladığını" ve "buruştuğunu" fark edeceksiniz. Astar kabarık ve çok buruşuk göründüğünde, onu kazımanın zamanı gelmiştir.

Adım 2 - Kazıyın

'Yastıklı' plastik macun bıçağınızı hazırlayın. Kare, düz bir bez alın. Plastik macun bıçağının kenarını bezle örtün. Bezi tutucuya kadar uzatın. Bezi bağla. Bez, metalin yüzeyini çizmemek için kazıma işlemi sırasında bir tampon görevi görecektir.

Macun bıçağını kullanarak astarı kazıyın. Astarı gevşetmeye yetecek kadar kuvvet uygulayarak hafifçe kazıyın. Jotun iç cephe boya çeşitleri gibi boya astarı, astarın yüzeydeki tutuşunu gevşettiğine göre artık kazımak kolay olacaktır. Yüzeyde kalan astar lekeleri varsa, sert bir şekilde kazımaya çalışmayın. Zeytinyağı ve macun bıçağı kullanarak sıyırma işlemini tamamlayın.

Adım 3 - Yağ ile Bitirin

Zeytinyağı bir kayganlaştırıcı görevi görür ve yüzeyde kalan astar lekelerini gevşetebilir. Kuru bir bez veya bez alın ve zeytinyağına batırın. Metal yüzeyin etrafını silin. Yüzeyin tamamen yağla kaplı olduğundan emin olun. Zeytinyağını 5 dakika bekletin.

Aynı yastıklı, plastik macun bıçağını kullanarak, ileri ve geri veya yukarı ve aşağı hareketlerle pürüzsüz bir şekilde yüzeyi kazıyın. Sürtünme tekniği, yüzeyde kalan astar lekelerini silecektir. Yüzey astarsız olduğunda, temiz, kuru bir bezle silerek temizleyin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder