2 Kasım 2021 Salı

Metal Bir Barakayı Boyamak İçin 6 İpucu

Metal bir kulübenin arka bahçenizde veya bahçenizde göze batması gerekmez. Çok fazla para harcamadan veya bahçenizi tamamen yeniden tasarlamadan kulübenize yüz gerdirmenin birkaç yolu vardır. Metal kulübenizin görünümünü değiştirmenin en basit yollarından biri onu boyamaktır. Aşağıda, metal kulübenizi boyarken kullanabileceğiniz bazı yararlı ipuçları verilmiştir.

Düzgün Temizleyin ve Kum Püskürtün

Herhangi bir boyama işinden önce hazırlık önemlidir. Başlamadan önce metal yapının yüzeyini yağ giderici bir deterjan kullanarak kir, yağ veya yabancı maddelerden iyice temizlemelisiniz. Kulübenizde mevcut boya varsa, dökülenleri kazımanız ve bitmiş yüzeyi pürüzsüz hale getirmeniz gerekir. Ek binanızın temizlenmesi ve zımparalanması, yeni boyanızın metal yüzeye düzgün bir şekilde yapışmasına ve güzel görünmesine yardımcı olacaktır. Metalde boya gibi kusurları başka hiçbir şey göstermez.

Herhangi bir Dent'i onarın

Metal kulübenizde herhangi bir ezik veya başka hasar varsa, boyamaya başlamadan önce bu sorunları gidermek için onarım yapmanız önerilir. Kulübenizdeki ezikleri onararak metal barakanızda pürüzsüz, kusursuz görünümlü bir yüzey elde edebilirsiniz. Yüzeydeki herhangi bir girintiyi doldurmak için bir otomatik gövde dolgusu kullanabilirsiniz. Yüzeye dokunmadan önce ürünün kurumasını bekleyin. Pürüzsüz, düzgün bir yüzey oluşturmak için dolguyu kullandığınız alanları zımparalamanız da önemlidir.

Önerilen makale: dekoratif boya desenleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Pas Nötrleştiricileri Uygulayın

Metal barakanızda pas oluşumunu yavaşlatmak ve önlemek için pas nötrleştiriciler veya kimyasal pas önleyici ürünler uygulayın. Bu ürünler kulübenizde kumlamanın ulaşamadığı alanlara da ulaşacaktır. Herhangi bir astar uygulamadan önce daima ürünün tamamen kurumasını bekleyin.

Metal Astar Kullanın

Genellikle kulübenizde kullanabileceğiniz iki tür metal boya astarı vardır - kırmızı oksit çinko kromat ve çinko kromat. Kulübeniz alüminyumdan veya herhangi bir hafif alaşımdan yapılmışsa çinko kromat kullanın. Kırmızı oksit çinko kromat en iyi çelik, demir işleri ve galvanizli çelik için kullanılır. Boyamaya başlamadan önce astarın en az 24 saat kurumasına izin verilmelidir. Pas önleyici ile önceden boyanmış herhangi bir yüzeyi asla zımparalamayın, aksi takdirde ürün düzgün çalışmayacaktır.

Yağ Bazlı veya Lake Bazlı Boya Kullanın

Metal barakanızı boyarken daima yağ bazlı veya  jotun su bazlı ahşap boya fiyatları ile boya kullanın. Bu, yüzeye uyguladığınız pas nötrleştiricinin sızdırmazlığını sağlamaya yardımcı olacaktır. Ancak dış cephede asla lateks boya kullanmamalısınız.

Püskürtme Tabancası Kullanın

Metal yapınızı boyarken boya fırçası yerine püskürtme tabancası kullanmak en iyisidir. Bu, düzgün bir boya yüzeyi elde etmenize yardımcı olacak ve ayrıca herhangi bir boyanın damlamasını önlemeye yardımcı olacaktır. Pas önleyici ve astar ile önceden boyanmış bir yüzeyi zımparalayamayacağınızı unutmayın. Ayrıca, metal bir kulübeyi boyamak genellikle büyük miktarda boya kullanır. Bir püskürtme tabancası kullanmak, işi tamamlamak için ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını en aza indirecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder