2 Kasım 2021 Salı

Kendin Yap Felsefesini Hayata Uygulamak

Yaşam boyunca ilerledikçe, yol boyunca bilgi parçalarını topluyoruz. Gençken, bu bilgi hayatı kendi başımıza, ebeveynlerimizden uzakta yönlendirmemize yardımcı olur. Yetişkinler olarak hala sürekli olarak iş, eğitim ve hobilere maruz kalmaktan öğreniyoruz. Bazen belirli bir konu hakkında bilgi edinmek ve daha fazla bilgi edinmek için Pinterest, YouTube ve diğer çevrimiçi veya metin referanslarında kendi rehberliğimizde bir tur yaparız.

Kendin Yap dünyasında, sürekli öğrenme hem bir gereklilik hem de bir zevktir. Bu ister el yapımı hediyeler yapmak isterse sıfırdan bir kulübe inşa etmek anlamına gelsin, projeleri tamamlayarak edindiğimiz bilgiler hayatımızın diğer alanlarında bize güç verebilir.

1. Beceriklilik

El sanatlarında, ahşap işlerinde veya mobilya yapımında elini deneyen herkes, neredeyse hiçbir şeyin planlandığı gibi gitmediğini bilir. Becerilerimizi geliştirirken sürekli uyarlamalar yapıyoruz. Bu, bir tarifi ilk kez kullanmak, ancak bir dahaki sefere kendimizi merkezi bir malzeme olmadan bulduğumuz zaman ondan farklı olarak kullanmak gibidir. Bir anlayış şablonuyla işler planladığımız gibi gitmediğinde çok becerikli oluruz.

Bu beceriklilik, ziyaret etmeyi planladığımız restoranın kapalı olduğu, bir ceketin fermuarının kırıldığı, cep telefonu servisi olmadan kaybolduğumuz veya otobüsü kaçırdığınız zaman işimize yarar. Beceriklilik, kolayca ortaya çıkmayabilecek başka bir çözüm bulmak anlamına gelir. Bu öğrenebileceğiniz bir beceridir ve kendin yap projeleri onu beslemenin harika bir yoludur.

2. Bağımsızlık

Bağımsızlıkta güç vardır. Bir dereceye kadar açık ve savunmasız kalmak önemli olsa da, bağımsızlık kendi yeteneklerimize güvenmemizi sağlar. Bunu akılda tutarak, bir DIY ölçeğinde ne kadar çok başarırsanız, o kadar bağımsız hissedeceğiniz mantıklıdır.

Temel becerilerde ustalaşarak veya en azından kazanarak, ev ve otomotivle ilgili çeşitli görevlerde giderek daha bağımsız hale geleceksiniz. Muhtemelen bağımsızlık felsefesini bilmeden bile uyguluyorsunuz. Örneğin, arabanızdaki yağı değiştirebileceğinizi veya patlak bir lastiği değiştirebileceğinizi bilmek, size yol yolculuklarının üstesinden gelme konusunda güven verir. Sıfırdan makarna ve ekmek yapmayı öğrenmek, kiler boşken size seçenekler sunar. Kendi odununuzu kesebilmek, bacanızı temizleyebilmek ve jeneratör kullanmayı bilmek, elektrik kesildiğinde ısı ve güç sağlamanıza olanak tanır.

Bağımsızlık duygusu üzerine inşa edilen kendin yap görevlerinin sonu yoktur. Bir çiti veya tavuk kümesini onarmak, takılı bir devreyi bulmak, bir aydınlatma armatürünü değiştirmek, zemin döşemek, jotun dış cephe boya çeşitleri ile boyamak ve bir köpek kulübesi inşa etmek, başka birinin yardımına güvenmemek anlamına gelir.

3. Yaratıcılık

Yaratıcılık, temel beceriler üzerine inşa etmenizi sağlar. Kalıplama için hassas kesimlerde ustalaşana kadar ahşap işçiliği yaptığınızı varsayalım. Daha sonra aynı beceriyi resim çerçeveleri yapmak veya bir ekici kutusunu kırpmak için uyarlayabilirsiniz.

Temel bir mum yapımı anlayışıyla, her biri farklı bir şekle sahip çeşitli kavanozlar, kutular ve kaplar seçebilirsiniz. Renkler ve kokularla da yaratıcı olabilirsiniz. Aynı şey tabela yapımı, temel mobilya yapımı, kaynak veya tuğla işleri için de geçerlidir. Kendin Yap becerileriniz ne olursa olsun, bir sonraki adım sizi yaratıcı bir yolculuğa çıkarabilir.

4. sabır

Hayat sinir bozucu olabilir ve bu, ev geliştirme ve atölye projeleri ile ilgili tanıdık bir duygudur. Bununla birlikte, tedarik sıkıntısı, ölçümdeki hatalar veya malzeme gecikmeleri gibi engellerin üstesinden geldiğinizde bu ödüllendiricidir. Aynı felsefe, sabır gerektiren günlük durumlar için de geçerlidir.

Bir izin veya üretim sorununu beklerken bir ev geliştirme projesi sarsıldığında, zaman çizelgelerini nasıl daha iyi planlayacağınızı öğrenirsiniz. Bir görev beklenenden dört kat daha uzun sürerse, kararlılık ve sebat ön plandadır. Ellerinizle çalışmaktan gelen içsel olarak rahatlatıcı bir şey vardır ve bu kendi kendini sakinleştirme yeteneği, dokunabileceğiniz ve hayatınızın diğer yönlerine uygulayabileceğiniz bir duygudur.

Postanedeki hat uzun olduğunda, bankamatik kartınız markette çalışmadığında veya çocuk arabaları arasında koşuşturan benzininiz bittiğinde, DIY arka planınız yolunuza çıkan engellerle yuvarlanmanızı sağlayacaktır.

5. Çevrenizi Kontrol Edin

Bir DIY yaşam tarzından gelen en zengin hediyelerden biri, yaratabilmektir. Bu yaratıcılığı ve bağımsızlığı beslerken, kendiniz ve aileniz için eşsiz bir fiziksel ortama da hayat verir. El yapımı mobilyalar, çömlekler veya kişiye özel bir motosiklet, gurur ve sohbet kaynağıdır.

Ayrıca, kendi ürünlerinizi yapmak, tam olarak istediğiniz görünümü yaratmak anlamına gelir - başka bir yerde bulamayabileceğiniz bir görünüm. Eşsiz parçanız yeteneklerinizi ve aynı zamanda kişiliğinizi de yansıtır. Kendin Yap becerileriniz ve kendiniz için bir şeyler yaratma arasındaki örtüşme, iç tasarımınız için odak noktaları, evdeki işlevsel parçalar ve özel sevgi damganızla hediyeler tasarlamanıza olanak tanır.

1 yorum:

  1. The on-line version of roulette has many advantages over physical roulette. At Ruby Fortune Casino Online, nothing is more necessary to us than the security and safety of our valued gamers. Whether you prefer the American, French or European version of this captivating recreation, we’ve obtained more than sufficient to choose from|to choose from} in every type. Inside bets are bets 코인카지노 on one to six numbers without delay (straight, split, road, corner/ sq., six-line/double road, trio, first four, basket).

    YanıtlaSil