2 Kasım 2021 Salı

Havasız Çit Boyama Püskürtücüleri

Bir çit boyamak sıkıcı bir iş gibi görünebilir, ancak havasız bir boya püskürtücü sizi saatlerce çalışmaktan kurtarır. Çitinizin bitişi, normal zaman ve çabanın çok küçük bir bölümünde, kusursuza yakın olacaktır. Bununla birlikte, bu cihazın kesinlikle bazı artıları olsa da, hala muzdarip olduğu tuzaklar var. Bunun bir sonraki işiniz için değerli bir araç olup olmadığına karar verebilmeniz için daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Havasız Boya Püskürtücü Nasıl Çalışır?

Havasız püskürtücüler, çiti kaplayan mikro damlacıklar üretmek için boyayı çok küçük bir havalandırma deliğinden dışarı pompalar. Bu daha küçük damlacık boyutunda boya yerçekiminden daha az etkilendiğinden, daha düzgün devam eder ve kalasların veya direklerin dibinde topaklanma yapmaz.

Önerilen makale: efekt boya uygulaması ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Bahçe bitkilerinin, çalıların ve çim mobilyalarının yakınında resim yapıyorsanız, bunları daima gazete veya hafif pamuklu çarşaflarla örtün.

Artıları

Küçük Gürültü

Bu elektrikli havasız püskürtücüler, gürültülü bir hava kompresörü tarafından çalıştırılmadığından, neredeyse eski moda bir boya fırçası kadar sessizdir.

Kolay, Hızlı Uygulama

Boya uygulaması el hareketiniz tarafından kontrol edilir, bu nedenle boya başlığı ile düzgün hareketler bile size kısa sürede güzel ve homojen bir kaplama verecektir. Bu püskürtücü çeşidi ayrıca her püskürtmede geniş bir alanı kaplayarak zamandan, boyadan ve paradan tasarruf sağlar.

Ters çevrilebilir Püskürtme Nozulu

Birçok havasız boya püskürtücü, tersine çevrilebilir bir püskürtme memesi ile donatılmıştır. Nozulun bir tarafı tıkanırsa, hızlı bir şekilde çıkarabilir, tıkanıklığı giderebilir, diğer tarafa çevirebilir, püskürtücüye yeniden takabilir ve boyamaya devam edebilirsiniz. Kalıcı tıkanıklıklarla boyama sürenizi uzatmaya gerek yok

Eksileri

Sabit El Hareketi

Havasız bir çit boyama püskürtücü kullanmak, elinizi ve elinizi yorabilir çünkü püskürtücü tetiğine bastığınız her zaman elinizi hareket halinde tutmanız gerekir. Aslında, boya püskürtücünün tetiğine basmadan önce elinizi hareket ettirmelisiniz. Elinizin hareketi, boyanın püskürtme memesine eşit şekilde beslenmesine yardımcı olur.

Boyamayı durdurmak için önce püskürtme tetiğini bırakmanız ve ardından elinizin hareketini durdurmanız gerekir.

Sınırlı Boya Çeşitleri

Havasız çit boyama püskürtücüler yalnızca pürüzsüz lateks veya yağ bazlı boyalar püskürtebilir. Çekiş için herhangi bir doku veya kum içeren iç cephe boya özellikleri ile boyaları uygulayamazlar.

Her Kullanımdan Sonra Püskürtücüyü Boşaltın ve Temizleyin

Boyayı gece boyunca püskürtücüde bırakıp ertesi gün boyamaya devam edemezsiniz. Boya tabancasını kapatıp fişini çektiğiniz anda boşaltmalı ve boya haznesini, bağlantı hortumunu, tetiği ve püskürtme memesini iyice temizlemelisiniz.

Güvenlik ipuçları

Havasız çit boyama püskürtücüler çok yüksek basınç altında çalışır. Boya püskürtücüyü açıkta kalan cilde doğrultarak kendinize veya başkalarına zarar verebilirsiniz. Boya, görünür bir kesik veya sıyrık olmasa bile cildin üst tabakasına nüfuz edebilir. Buna sıvı enjeksiyon yarası denir ve bir tane alırsanız hemen tıbbi yardım almalısınız.

Püskürtücüyü her kapattığınızda daima püskürtücünün ana valfiyle basıncı boşaltın. Daha sonra püskürtücü ile boş bir kovaya püskürterek memeyi temizlediğinizden emin olun. İster içeride ister dışarıda boyayın, hafif tulumlar, sprey başlık, koruyucu gözlük ve solunum maskesi kullanın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder