2 Kasım 2021 Salı

Evinizi Elle Boyamanın Faydaları


Ev geliştirmede bu kadar çok teknolojik gelişmeyle, bir evi elle boyamak arkaik bir sanat gibi görünebilir. Evi pratik olarak kendi kendine boyayabilen otomatik beslemeli pnömatik boya püskürtücüleriniz var, ama buna değer mi? Sprey boyamanın zaman kazandırdığına şüphe yok, ancak evinizi elle boyamanın birçok faydası var.

Detaylar

Bir boya püskürtücü, evin büyük bir alanını tek bir geçişle kaplayabilir, ancak detay çalışmaları söz konusu olduğunda, yardım için bir püskürtücüye güvenmeyin. Kenarlar, bordürler ve diğer ince ve hassas işlerin hala elle yapılması gerekiyor. Bu, boyanın döşemeye ve boyanmasını istemediğiniz diğer alanlara çarpmasını önler. Kendi sabit eliniz, detay çalışmaları için her zaman en iyi araçtır.

Daha Az Karışıklık

Silindirler, kullanımı en kolay araç olmayabilir, ancak yüksek basınçlı boya spreyi çok daha büyük bir karışıklık yaratabilir ve boyayı çok daha uzağa çekebilir. Rulo ve boya fırçası ile bant ve brandalar sadece yakın bölgeye uygulanmalıdır. Bir boya püskürtücüyle uğraşırken, boya bir noktada hızla birikerek muşambaya akan bir boya nehrine yol açabilir veya evin dışına aşırı püskürterek oluklara, yakındaki ağaçlara komşunuzun arabasına ve diğer her şeye çarpabilir. 

Önerilen makale: italyan dekoratif boya nasıl yapılır ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Boyadan Tasarruf Edin

Bir evi boyamayı planlarken, çok fazla boyaya ihtiyacınız olacak. Daha küçük evler bile birkaç beş galonluk kova kullanabilir. Kullandığınız boyanın markasına ve türüne bağlı olarak pahalı olabilir. Bir boya püskürtücü güzel bir eşit kaplama sağlar, ancak boyayı boşa harcamak kolaydır. O makineden çok fazla boya fışkırıyor ve çoğu insan çok fazla boya kullanıyor. Elle boyama, ne kadar boya kullandığınız üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmanızı sağlar.

Zamandan tasarruf

Bu ilk başta geriye dönük görünebilir. Bir püskürtücünün tüm amacı, işi daha hızlı yapmaktır. Bu yüzden ticari ve endüstriyel ortamlarda çok sık kullanılırlar. Ama bir park yapısının içini veya bir ofis parkının dışını boyamıyorsunuz, burası sizin eviniz. İstediğiniz pürüzsüz, kusursuz kaplamayı elde etmek, boyayı eşitlemek ve sıvadaki her lekeyi veya fıçı tahtasındaki her ahşap tanesini doldurduğundan emin olmak için, yine de boya tabancasını bir fırça ile takip etmeniz gerekecek. gurur duyabileceğiniz profesyonel bir görünüm yaratın. Püskürtücüyle ilk katı, fırçayla ikinci katı yapabilirsiniz, ancak bu iki farklı hazırlama yöntemi ve iki farklı temizleme yöntemi anlamına gelir, bu da sizi kesinlikle yavaşlatacaktır.

İşe Alma ve Kendin Yap

Eminim evinizi boyama fikri ve saatler, günler hatta haftalarca süren çalışma, müteahhitin gelip işi sizin yerinize yapmasını düşünmeniz için yeterlidir. Kesinlikle en kolay yol. Normal hayatınıza devam edebilir ve bundan rahatsız bile olmazsınız. Evinizi kendiniz boyamanın bir müteahhit kullanmaktan daha iyi olmasının iki nedeni vardır. Para en büyük motivasyon kaynağıdır. Saatlik ödeme yapıyorsanız yüzlerce dolar ödeyebilirsiniz ve saat başına ödeme yaparken hiçbir müteahhit acele etmez. İkinci neden, yaratıcı kontrolden yoksun olmanızdır. Rengi siz seçebiliyorsunuz ama jotun dış cephe boya fiyat listesi ile boyama yöntemi ve diğer dokunuşlar müteahhitin elinde.

Zaman kazanmak için kolay yolu seçip bir müteahhit kiralamak veya bir boya püskürtücü kullanmak isteyebilirsiniz, ancak bunu eski moda yöntemle kendiniz yapmak için zaman ve çaba harcamak birçok yönden faydalı olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder