2 Kasım 2021 Salı

Duvar Şablonlarında Boyama için En İyi İki Boya Fırçası Türü

Duvar şablonları kullanacaksanız, muhtemelen ne tür bir fırça kullanacağınıza karar vermeye çalışıyorsunuzdur. İyi bir sonuç elde etmek için şablonlamanın belirli bir fırça türü ile yapılması gerekir.

Tip 1: Kıl

Özellikle şablonlama için tasarlanmış kıllı bir fırça, kullanılacak en iyi fırça türüdür. Bir şablon fırçasının çok sert olması gerekir ve onu sert bir yüzeye "zıplarsanız" kıllar vermemeli veya çok az vermelidir. Bu önemlidir, böylece şablona uyguladığınız boya miktarını kontrol edebilirsiniz. Şablonlama fikri, alanı tamamen doldurmak değil, tasarım alanını tamamen kaplayan ancak şablonun altına sızmayan bir boya gölgesi oluşturmaktır.

Kıl fırçalar farklı çaplarda gelir, bu nedenle her zaman dolduracağınız alanın boyutuna göre bir fırça seçin. Alan ne kadar küçük olursa, fırça o kadar küçük olmalıdır.

Tip 2: Köpük

Köpük fırçaları şablonlama için kullanmak için çok iyi olabilir. Sadece hafifçe boya ile doldurulmalı ve ardından köpükteki jotun iç cephe boya özellikleri boyanın çoğunu çıkarmak için kağıt havluya birkaç kez vurulmalıdır. Bu tip fırça, özellikle çimento veya dokulu duvarlar veya tavanlar gibi düz olmayan yüzeyler için iyidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder