2 Kasım 2021 Salı

Cottagecore İç Tasarım Fikirleri

Cottagecore'u iç tasarım stiliniz olarak tanımayabilirsiniz. Yapsanız bile, alanı tamamen elden geçirmeden görünüme nasıl ulaşacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Evinizin iç havasını Cottagecore'un sosyal medya çılgınlığıyla eşleştirmeye çalışıyorsanız, mevcut öğelerinizi tasarıma damgasını vuran romantik kırsal minimalizme dönüştürecek basit çözümlerimiz var.

Cottagecore İç Tasarım Nedir?

Cottagecore, ne olmadığı hakkında neredeyse daha fazla. Çağdaş, kentsel veya teknik değil. Hareketli, telaşlı veya modern değil. Cottagecore, günlük hayatın koşuşturmacasını iten bir alan yaratmakla ilgilidir. Cottagecore'un renkleri ve dokuları sadeliği, sadelik içermeyen minimalizmi ve teknolojiden önceki bir çağ hissini hedefliyor. Tasarım açısından, Cottagecore biraz romantizm, bir kır evi dokunuşu, bir doz minimalizm ve bir rustik sarsıntıyı bir arada barındırıyor. Sonunda, Cottagecore, olmasını istediğiniz her şey olabilir.

Tasarım Ögeleri

Cottagecore'un iç tasarım teması hayvanları, doğayı, bitkileri ve huzurlu renkleri içeriyor. Renk paleti kremler, uçuk yeşiller, yumuşak sarılar ve vintage tarzı çiçek desenleri etrafında döner.

Bitkiler

Cottagecore ile büyülenen insanlar doğa ile bir bağlantı arıyorlar. Hiçbir şey bunu bitkilerden daha iyi sağlamaz. Bitkileri banyo tezgahından mutfak pencere pervazına kadar her yüzeye yerleştirin. Bunu yaparken, güneşli bir pencerede tutmak için kapalı bir bitki bahçesi dikin.

Ellerinizde yeşil bir başparmak yoksa, aynı etki için sahte bir sürüm kullanın. Çelenkleri yatak başlığınıza veya perde çubuğuna asın. Benzer şekilde, saplı çiçekleri çiçekli bir seramik vazoya yerleştirin.

Duvar Sanatı

Duvarlarınız için seçimler ucuz olabilir ve yine de büyük bir etki sağlar. Duvara asmak veya tavana monte etmek için hayvan veya çiçek baskılı büyük veya küçük duvar halıları arayın. Çiftlik hayvanları, eğrelti otları veya mantarların izlerini bulun ve onları yıpranmış bir çerçeveye yerleştirin. Daha da iyisi, çam kozalaklarını bir gölge kutusunda çerçevelemek veya görüntülemek için kendi yapraklarınızı toplayın ve bastırın. Ardından, uyumsuz raflara hayvan figürleri ile üç boyutlu sanat ekleyin.

Diğer Dekor

Yatay yüzeyler için kırsal yaşamı anlatan parçalarla süsleyin. Bir çaydanlık, bir kütük tutucu, bir yorgan tutucu veya bir çam kozalağı sepeti hoş geldiniz ilaveleridir. Dış mekan öğelerini alana daha fazla davet etmek için temel bir teraryum oluşturabilirsiniz.

Biraz Fantezi Ekle

Cottagecore'un çekiciliğinin bir kısmı, gerçek hayatı temsil etmemesidir. Bunun yerine kırsal yaşamın nasıl bir şey olduğunu romantize ediyor. Küçük parıldayan ışıklar, mumlar, tütsü ve rahat battaniyeler ve dekoratif yastıklar gibi yumuşak dekorlarla bu yazlık romantik fantezisini yaratın.

Doğal Ol

Burada birkaç öğeyi değiştirmek, uzayda tamamen farklı bir his sunabilir. Duşta plastik yerine doğal bir lif kabağı ekleyin. Banyo tuzları getirin ve küveti ilkel mumluklar ve damla mumlarla çevreleyin.

Keten masa örtüleri kullanın ve bunları bir dantel kaplama ile süsleyin. Mutfakta doğal renkli ahşaplarla inşa edin ve çiçekli yemek takımları seçin ve zarif güller veya asma desenleri ile pamuklu perdeler ekleyin.

Rustik Mobilya

Otantik veya kasıtlı olarak antika mobilyalarla şirin ve rahatlatıcı bir kır evi havası yaratın. Her alanda ikinci el dükkanları, büyükannenin garajını ve rustik mobilyalar için emlak satışlarını artırın. Eskitilmiş beyaz bir karyola çerçevesinin yanındaki uyumsuz yan sehpalar, bir yorgan ve Anne of Green Gables, Alice Harikalar Diyarında ve Prairie'deki Little House gibi birkaç dikkatli kitap seçimi ile iyi bir şekilde birleşiyor.

Boya ve Duvar Kağıdı

Duvar kağıdıyla uyumlu bir iç tasarım teması varsa, o da Cottagecore'dur. Zarif çiçekler, sözler, danteller veya bir desenden oluşan basit bir baskı seçin. Duvarlarda dış mekan unsurlarına sahip olmak, tonu ayarlamak ve üzerine inşa etmek için anında bir temel sağlar.

Jotun dış cephe boya gibi boyama yapıyorsanız, doğal düşünün. Adaçayı veya yosun yeşili ile gidin veya soluk sarıyı deneyin. Kremsi beyaz, aksesuarlar için temiz bir sayfa sağlayan klasik bir seçimdir.

Dış Mekanı Hatırla

Cottagecore ortamınızı yaratırken, dış mekanlarda da stili göz önünde bulundurun. Bir ateş çukuru oturma alanı oluşturun veya bir salıncak, hamak, yastıklar ve çiçeklerle bir verandaya veya verandaya aksesuarlar ekleyin. Bir tavuk kümesi aynı zamanda doğa ile arzu ettiğiniz bağı da getirebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder