2 Kasım 2021 Salı

Bakır Olukların Boyanması İçin İpuçları

Bakır oluklar ve diğer metal oluklar, ev sahibi onları evin geri kalanına uyacak şekilde boyamak istediğinde sorun yaratır. Boya doğrudan bakır oluklara uygulanırsa, kısa sürede soyulmaya başlar, bu yüzden bu sorunun nasıl çözüleceğine dair birkaç ipucu:

Temiz Oluklar

Bakır oluklarınızın temiz ve parlak olduğundan emin olun. Yepyeniyseler muhtemelen temiz ve parlak olurlar, ancak bir süredir çalışıyorlarsa ve onları boyamaya daha yeni karar veriyorsanız, tedavi edilmeleri gerekecektir.

Önerilen makale: dekoratif boya modelleri ve italyan boya uygulamaları hakkında bilgi almak için ilgili sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Kararmadan Kurtulun

Bakır olukları tedavi etmek kararmadan kurtulacaktır. Sadece biraz kararmışlarsa metal cila kullanın, ancak bakır oluklarınız ciddi şekilde kararmışsa, sorundan kurtulmak için asitle aşındırma kullanmanız gerekecektir.

Metal Astar Kullanın

Boyanın yapışmasını sağlamak için 2 parça metal astar kullanmanız gerekir, ilk parça bakır oluklara, ikinci parça astara yapışacaktır. Ayrıca seçtiğiniz astarın dış mekan kullanımına uygun olduğundan emin olun.

Boya

Boyama için bir astar ve ardından renkli bir kaplama kullanmak daha temiz bir sonuç verecektir. Su geçirmez bir son kat uygulamak, jotun dış cephe boya sarfiyatı boyanın bakır oluklarınızda daha uzun süre dayanmasını sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder