2 Kasım 2021 Salı

3 Adımda Brick Stain Uygulayın

Yıllar geçtikçe evinizdeki tuğla güneş ışınları nedeniyle solabilir ve yıkanabilir. Bir tuğla lekesi uygulamak onu gençleştirmeye yardımcı olabilir. Aşağıdaki adımlar, tuğlalarınızın görünümünü nasıl yenileyebileceğinizi veya onlara tamamen yeni bir renk kazandırabileceğinizi gösterecektir.

Adım 1 - Boyama için Tuğla Yüzünü Temizleyin

Eldeki iş ne olursa olsun, lekelenmeden veya boyanmadan önce her zaman temizlenmesi gerekir. Bununla amaç, jotun silikonlu iç cephe boya fiyatları ile boyayı veya kiri parçalayabilecek ve bitmiş yüzeyi geçersiz kılabilecek herhangi bir gresi çıkarmaya çalışmaktır. Tuğla, diğer gözenekli kayalardan farklı değildir ve bulunduğunuz yere bağlı olarak, aslında diğer kaya malzemelerinden daha kirli olabilir.

Elektrikli yıkayıcıyı ılık suyla doldurun ve üzerine birkaç damla yumuşak sabun ekleyin. Suyu köpüklü hale getirmek için suyu tamburun içinde döndürün. Tuğla üzerinde bir başlangıç ​​noktası seçin. Genellikle yukarıdan aşağıya ve dışarıdan içeriye doğru çalışmak en iyi hareket tarzıdır. Düz vuruşları dikey ve ardından yatay olarak kullanın. Sabunlu karışımın tuğlaya oturmasına izin verin.

Sabun kalıntılarını gidermek için elektrikli yıkayıcının tamburunu iyice temizleyin.

Elektrikli yıkayıcıyı ılık suyla doldurun ve tuğla yüzünü tekrar yıkamaya başlayın. Buradaki amaç, tuğlaya yapışan parçacıkları çıkarmak ve sabunu temizlemektir.

Adım 2 - Harcı Maskeleyin

Bu tamamen isteğe bağlı bir adımdır ve harcı olduğu gibi tutmak veya tuğla gibi lekeli tutmak size kalmış. Harcın lekelenmesini istiyorsanız bu adımı göz ardı edin. Aksi takdirde, ressamın bandını kullanacak ve harcı her tuğla arasına bantlamaya başlayacaksınız.

Adım 3 - Tuğlayı Lekeleyin

Memnun olduğunuz bir tuğla lekesi seçin ve ayrıca lekeyi nasıl uygulamak istediğinize karar verin. Sayısız fırça veya püskürtücü kullanabilirsiniz. Ayrıca tek kat olarak bırakabilir veya birkaç kat uygulayabilirsiniz ve hatta uyguladıktan sonra lekeyi silebilirsiniz. Son olarak, üreticinin önerilerini belirlemek için ambalajı okuyun.

Koruyucu maske, eldiven ve gözlük takın.

Tek kullanımlık hazneyi lekeyle (veya püskürtücüyle) doldurun.

Fırçanızı veya püskürtücünüzü kullanarak lekeyi tuğla yüze uygulamaya başlayın. Bunu tek yönde yaptığınızdan ve metodik olduğunuzdan emin olun. Herhangi bir damlamayı silin.

Lekenin kurumasını bekleyin ve başka bir kata ihtiyacınız olup olmadığını belirleyin. Lekenin renginden memnun kaldığınızda, bir veya iki kat poliüretan uygulayabilirsiniz.

İşiniz bittiğinde maskeleme  bandını çıkarabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder