3 Nisan 2021 Cumartesi

Ofisi Boyama Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yepyeni bir ofise taşınmak heyecan verici olabilir. İster şirketiniz için tamamen yeni bir ofis alanı ister yeni bir promosyon olsun, yeni bir ofis yeni bir başlangıçtır. Bir ofisi boyamak, tek bir oda olsa bile stresli olabilir. Ofisinizin sahip olmasını istediğiniz yetki düzeyinden, odanın içine girecek mobilya tarzına kadar göz önünde bulundurmanız gereken pek çok şey var. Ticari ressamları işe almak, projeyi stressiz hale getirmeye yardımcı olacaktır. Ofisinizde 40 saatten fazla zaman geçireceksiniz ve bu, bakmaktan zevk aldığınız bir stil ve renk olmalıdır. Bir ofiste, duvarlar şatafatlı bir turuncu gölgeye boyandığında konsantre olmaya çalışmak zor olacaktır, bu nedenle ilk seferde doğru rengi seçmek çok önemlidir. Ofisinizi yeniden boyamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken 7 nokta: İzne İhtiyacınız Var mı?

Şirketinizin veya kiralık alanın kira sahibiyseniz, ofisinizi yeniden boyamak için izne ihtiyacınız olmayabilir. Çoğu çalışan, ofisi boyamak için amirlerinin veya kiralama sahibinin onayına ihtiyaç duyacaktır. Birçok küçük işletme, kullandıkları mülkün sahibi değildir ve izin vermeden önce kira sözleşmelerini kontrol etmeleri gerekir. Ofisinizi yeniden boyamanıza izin verilip verilmediğini anladıktan sonra, onu yaptırmak için sürecin ne olduğunu sorabilirsiniz. Özel Renk Seçenekleri: Pek çok şirket, çalışanlarına yeniden boyama konusunda tam bir özgürlük vermek yerine, çalışanlarına aralarından seçim yapabilecekleri bir dizi nötr renk sunacaktır. Belirli bir renk setinden seçim yapmanız gerekiyorsa, tüm odayı her renge boyanmış olarak hayal etmeye çalışın. Odaya hayat verecekler mi yoksa sıkıcı ve sıkıcı hissettirecekler mi? Odanın rengi üretkenlikte hayati bir rol oynar ve işinizi önemli ölçüde etkileyebilir. Renk seçiminde sınırlıysanız, klinik ve istenmeyen bir his yaratabileceğinden beyaz tonlarından kaçınmaya çalışın. Hoş bir bej veya daha sıcak bir gri ton, zorba hissetmeden odaya sıcaklık getirebilir. Yeniden Boyama mı, Yeniden Dekorasyon mu?

Dikkate alınması gereken bir sonraki şey, mobilya veya duvar dekorasyonlarını değiştirmek de dahil olmak üzere tüm odayı yeniden dekore edip etmediğinizdir. Yeniden dekore etmeyi seçerseniz, renk seçiminde daha fazla özgürlüğe sahip olursunuz çünkü duvarların rengini tamamlayacak yeni mobilya parçalarını seçebilirsiniz. Yeniden boyamanın yalnızca sınırlamaları vardır çünkü odadaki mevcut parçalarla eşleşen bir şey seçmeniz gerekir. Yeşil koltuğunuzla mavi bir duvar seçmek istemezsiniz. Boya örneklerini mobilyalarınızın yanına bakmak için ofisinize getirin. Mağazadaki aydınlatma, ofisinizdeki aydınlatmadan muhtemelen çok farklıdır. Bir Profesyonel İşe Alın: Profesyonel bir ressam, ofisinizin ortalama bir kişiden daha kısa sürede boyanmasını sağlayabilir. İşin çabuk çalışmasını sağlayan araçlara yatırım yaptılar. Pek çok büyük şirket, duruma göre belirli bir boyama şirketi ile bir sözleşmeye sahip olacak veya bir müteahhit kiralayacaktır. Küçük işletmeler, tüm ofis binasını yeniden boyamak için bir şirket kiralayamayabilir, ancak birçok müteahhit oda başına fiyatlandırma yapacaktır. Ticari boyama profesyonelleri, ticari bir ortamda çalışma deneyimine sahip oldukları ve işi ilk seferde doğru yapacakları için büyük boyama projeleri için çok önemlidir.Promosyon veya Marka Değişikliği için: Çoğu durumda, bir ofis, yeni bir sahibi olduğu için yeniden boyanır. unvanlarda bir değişiklik veya şirket yeniden markalaşma sürecinden geçiyor. Bu koşullardan herhangi biri yeni bir başlangıç ​​için fırsat sağlar. Zeminin ortasındaki bir kabinden gerçek bir kapısı olan bir kabine yeni bir terfi heyecan verici bir zamandır ve bir kutlamayı hak ediyor. İstanbul jotun boya bayileri gibi şirketler ayrıca yeni bir ürüne geçerken veya pazarlarını genişletmeye çalışırken yeniden markalaşma dönemlerinden geçecekler. Buna genellikle çalışanları yeni bir yön konusunda heyecanlandırmak için ofis alanının yeniden şekillendirilmesi veya yeniden dekore edilmesi eşlik eder.

Renk Teorisi: Renk teorisi geniş bir konudur, ancak kısaca renk tekerleğindeki her renk beyinde farklı bir duygu uyandırır. Mavi sakinleştiricidir, kırmızı ise tartışmacıdır. Sarı, mutlulukla ilişkilendirilir ve turuncu, açlığı yüzeye çıkarma eğilimindedir. Herkesin ilk tercihi olmayabilir, ancak pembe duvarlar gerginliği azaltabilir ve belirli durumlarda yardımcı olabilir. Ofisler için birçok yaygın seçenek arasında beyaz olmayanlar, birçok bej tonu ve griler bulunur. Griler, güven eksikliği veya depresyonla ilişkilendirilebileceğinden ofiste idareli kullanılmalıdır. Kahverengi, arka planda kaybolma eğilimindedir, ancak odaya ilave sıcaklık verir. Bu nötr renkler, bir mobilya veya sanatı vurgulamak için en iyi arka plan renkleri olarak kullanılır.

Rahatsızlık:

Büyük olasılıkla bir ofis binasında tek başınıza çalışmıyorsunuz, bu nedenle boyama projelerinizi planlarken ofisteki diğer sakinlerin rahatsızlığını hesaba katmanız gerekiyor. Dumanlar çalışanlarınız için zararlı olabilir, bu nedenle birçok profesyonel ressam hafta sonları ofis boşken çalışacaktır veya akşamları mesai saatleri dışında çalışabilir. Diğer çalışanların programlarıyla çalışmak için elinizden gelenin en iyisini yapın ve ofiste kimse yokken resim yapın. Mesai saatleri dışında boyama yapamıyorsanız ve binadaki çalışma alanının önemli bir bölümünü yeniden boyuyorsanız, çalışanlarınıza evde biraz daha fazla zaman ayırabilmeleri ve ofisinizin alabilmesi için bir "evden çalışma" günü vermeyi düşünün. Yeni İşyerinizBir ofisi yeniden boyamanın stresli olmasına gerek yoktur. Profesyonel ticari ressamlar yardım etmek için buradalar. Ofis alanınızı, çalışanların özenle çalışıp ofiste geçirdikleri zamanın tadını çıkarabilecekleri, sıkıcı bir ortamdan fabrikaya dönüştürecekler.

Yeni duvar rengini yeni bir başlangıç ​​olarak kullanın ve ofisi yeniden dekore etme sürecinin keyfini çıkarın. Şirketiniz izin veriyorsa, ofisi yeniden dekore etmeyi çalışanların en sevdikleri stil veya renklere oy verebilecekleri şirket çapında bir mesele haline getirin. Bu, tüm süreci sıkıcı bir projeden çok bir oyun gibi hissettirecek ve herkes yeni işyerini sevecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder