3 Nisan 2021 Cumartesi

Mobilya Yenileme İşlemlerinde Daha İyi Sonuçlar

İşte bir mobilya parçasını yeniden boyarken daha iyi sonuçlar için ilk on ipucumuz. Zevk almak!

1. İpucu: Boyamakta olduğunuz yüzeyin temiz olduğundan emin olun. Çamaşır deterjanı veya Arm & Hammer yıkama sodası (çamaşır koridorunda bulunur) veya yağ giderici, suyla karıştırıldığında müthiş bir temizleyici yapar. Temizledikten sonra boyamadan önce iyice durulayın ve kurulayın. Yüzeyde kalan herhangi bir kalıntı iyi bir yapışmaya izin vermeyecektir.

İpucu 2: Daha önce boyanmış bir şeyi yeniden cilalıyorsanız, soyulan veya köpüren tüm boyaları tamamen kaldırana kadar tüm yüzeyi kaba zımparaladığınızdan emin olun. Ahşabın gözeneklerini kapatabileceğinden ve boyanın iyi yapışmasını önleyebileceğinden aşırı zımparalamamaya dikkat edin.

3. İpucu: Sandalyelerin ve masaların boyanmasını kolaylaştırmak mı istiyorsunuz? Onları ters çevirin ve önce bacakları yapın. Döndürülemeyecek kadar büyük veya ağırsa, bacaklara daha kolay ulaşmak için tahta bloklar üzerinde kaldırın.

İpucu 4: Boya daha kalın taraftaysa, fırça ile daha iyi bir akış elde etmek için bir miktar su veya solventle (ürünün suyla taşınan veya solventle taşınmasına bağlı olarak) inceltin.

İpucu 5: Derinin dökülmesini önlemek için kutunun üzerindeki kapağı kapatmadan önce ara boyamaya ihtiyacınız varsa veya yapmak istiyorsanız, aplikatörünüzü plastik sargı ile sarın ve buzdolabına koyun.

İpucu 6: Mevcut bir alkid boyanın üzerine lateks boya uyguluyorsanız, yeni son katın eski yağ bazlı boyaya yapışmasını sağlamak için önce yüzeyi astarlamanız gerektiğini unutmayın. Daha önce neyin boyandığından emin değilseniz, güvende olun ve bir astar uygulayın.

İpucu 7: Doğrudan güneş ışığı altında boyamak veya güneşte pişmiş bir yüzeye boya uygulamak, taze boyanın çok çabuk kurumasına neden olur. Sonuç olarak, iyi yapışmaz ve vaktinden önce kabarır ve pul pul dökülür. Evin gölgeli tarafını boyamanızı veya bulutlu bir günde boyamanızı öneririz.

İpucu 8: Uygulama sırasında jotun iç cephe boya gibi boyayı fazla çalışmaktan kaçının. Pürüzsüz, eşit vuruşlar en iyi yüzey kalitesini oluşturur.

İpucu 9: Çoğu boya, sıcaklık 50 derece F veya daha düşükken uygulanmamalıdır. Boyanın asla kurumasına veya yeterince sertleşmesine neden olabilir.

İpucu 10: Kullandığınız boya stili için doğru aplikatörü kullanın. Su bazlı boya için naylon kıllı bir fırça ve yağ bazlı boyalar için doğal kıllar kullanın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder