3 Nisan 2021 Cumartesi

İç Tasarım Stilleri ve Onlara Uygun Boya Renkleri


Evinizi yeniden dekore etmeyi veya yenilemeyi düşünüyorsanız, iç tasarım stilleri söz konusu olduğunda seçim yapabileceğiniz birçok seçenek vardır. Aslında, o kadar çok seçenek olabilir ki, ezici hale gelir! Bu süreçten geçmiş olan herkes, kaç tane karar verilmesi gerektiğini bilecektir. Tüm eviniz için bir stil mi seçeceksiniz yoksa stil odaya bağlı olarak biraz farklılık gösterecek mi? İç tasarımınız coğrafi konumunuzu yansıtacak mı yoksa uluslararası unsurlar getirecek misiniz? Tasarım öğeleriniz günlük hayatınıza nasıl uyacak? Kişiliğinizi yansıtan ve alanınıza uyan bir stil seçtikten sonra, tasarımınıza uygun bir boya rengi seçmeniz gerekecektir.

Tüm bu seçimler fikri sizi şaşırtıyorsa, işte sertifikalı ev ressamlarından biraz yardım! İç tasarım stilini nasıl daraltabileceğinizi ve evinizin renklerini nasıl boyayabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin. İlk önce bir stile karar vermeniz gerekecek. Geleneksel bir görünüm, modern bir estetik veya her ikisinin karışımını mı arıyorsunuz? Bir stil seçerken, evinizde nasıl çalışacağını ve hayatınızda nasıl işleyeceğini düşünün. İşte düşünmeniz gereken birkaç stil seçeneği: Geleneksel Tarz Geleneksel tarzlar uzun zamandır var ve bu onları bu kadar tanınabilir kılan da budur. Bu tarz, 18. ve 19. yüzyıl İngiltere ve Fransa'dan ilham alır ve muhteşem ve süslü unsurlara sahiptir. Daha çekingen ve abartısız bir görünüm arıyorsanız, geleneksel bir tarz sizin için olabilir.

Geleneksel tarz, keten, ipek ve kadife gibi zengin tekstiller içerir; kayan veya süslü oymalara sahip koyu ahşap unsurlar; çiçek, çizgili ve ekose desenler; kristal aydınlatma armatürleri; ve nötr tonlar.

İskandinav Tarzı

Basit ve işlevsel görünümüyle, İskandinav tarzının neden popülaritesinin arttığını görmek kolaydır. Bu tarz, açık ahşap renkleri ve tekstiller içeren parlak alanlara sahiptir ve bazen sürdürülebilir malzemelerin kullanımına odaklanır. İskandinav tarzı mekanlar, her eve ferahlatıcı ve sakin bir his verir.

Bu tarzın ana unsurları şunlardır: hafif ahşap mobilyalar ve yer döşemeleri; bol miktarda doğal ışık ve aynalar; kilimler, örtüler ve doğal dokular; sanat ve dekor aracılığıyla küçük renk ipuçları; ve beyaz ve gri renk şemaları.

Endüstriyel Tarz

Bu tarz, bir depo veya şehir hissi içerir ve birçok bitmemiş öğeyi tasarıma dahil eder. Açıkta kalan tuğlalar veya borular görülmesi yaygındır; yüksek tavanlar; soyut sanat veya kentsel fotoğrafçılık; cesur renkler; metal aydınlatma armatürleri; ve sağlam fonksiyonel mobilyalar.

Modern Tarz

Modern stiller, harmanlanmış bir tasarım oluşturmak için İskandinav tarzı ve yüzyıl ortası tarzlarından etkilenir. Modern tarzdaki en belirgin unsurlar temiz çizgiler ve minimum dağınıklıktır. Modern tasarımlar şunları içerir: metal ve cam gibi şık malzemeler; parlak açık konsept mekanlar; nötr tonlar; birkaç ifade parçası dışında kasıtlı bir dekor eksikliği; temiz hatlar; ve basit armatürler.

Modern Çiftlik Evi Tarzı

Modern çiftlik evi tarzı, hem rustik hem de modern unsurları alır ve bunları tek bir kusursuz görünüme dönüştürür. Eski ve yeninin klasik karışımı bu rahat stili yaratır. Ahşap kirişler ve ahır kapıları görmeyi bekleyebilirsiniz; açık konsept mekanlar; endüstriyel metal armatürler; basit aydınlatma; ve daha parlak doğal tonlara sahip sıcak nötr renkler.

Geçiş Stili

Geçiş tasarımları birden çok stili alır ve bunları tek bir alanda harmanlar. Bu stil, diğer tasarımlardan benzersiz öğeler alır ve uyumlu bir görünüm oluşturur. Muhtemelen minimum aksesuar göreceksiniz; vurgulu mobilya ve tekstiller; çağdaş parçalarla harmanlanmış geleneksel öğeler; ve beyazlar nötr renklerle eşleştirilmiştir.

Artık aklınızda bir stil olduğuna göre, eviniz için bir jotun dış cephe boya astar fiyatları rengi seçmenin zamanı geldi. Bu yılın en popüler renklerinden bazılarına ve bunların hangi stille en iyi şekilde eşleştiğine bir göz atın: Derin yeşil: Cesur ve temel derin yeşil ile doğayı evinize getirin. Bu, İskandinav tarzı veya modern çiftlik evi tarzlarına sahip bir özellikli duvarda kullanmak için mükemmel bir renktir. Kahverengi-gri: Bu renk, soğuk nötrlerin ve daha sıcak tonların mükemmel bir karışımıdır ve modern, endüstriyel veya geçiş tarzı için en iyisidir. : Anlatılmamış ancak saygın bir his için klasik bir seçim olan bu renk, daha geleneksel stiller için mükemmeldir. Antik kahverengi, daha süslü dekor parçaları için mükemmel ince bir fon sağlar.

Toprak kırmızısı: Toprak kırmızımsı bir renk, bej ve açık kahverengiyle mükemmel bir şekilde eşleşir, bu da onu İskandinav veya modern bir çiftlik evi tasarımında mükemmel bir vurgu yapar. Altın sarısı: Bu altın sarısı, size güneş ışınlarını hatırlatacak ve parlak ve havadarlığa iltifat edecektir. Klasik donanma: Donanma hiçbir zaman modası geçmez ve geçiş stilleri ve sahil evleri ile harika görünecek.Eviniz için mükemmel renk düzenini seçmek çok fazla düşünmeyi gerektirebilir, ancak böyle olmak zorunda değil stresli. Tarzınıza uygun bir renk seçerek başlayın ve oradan renk paletinizi oluşturun. Bu ilk renk ve stille eşleşen ücretsiz tonlardan bir seçim seçin ve renk düzeninize sahip olacaksınız! Renk çarkları, çevrimiçi renk seçiciler ve renk örnekleri gibi araçları kullanmaktan korkmayın ve renklere hem doğal hem de yapay ışık altında baktığınızdan emin olun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder