3 Nisan 2021 Cumartesi

Evinizi Canlandırmanın 10 Yolu

Para dar olduğunda, bu ipuçları ve püf noktaları, bankayı bozmadan evlerin taze ve modern görünmesine yardımcı olabilir.

1. Yeniden boyayın

Mevcut parçalara basit bir boya ile yeni bir yaşam süresi verilebilir. İnternet, teknikler hakkında bir bilgi madenidir; eski bir resim çerçevesine parlak sprey boyayla şık, parlak bir görünüm verin veya tahta bir masa veya sandalyede sıkıntılı bir görünüm için tebeşir boyasının ardından zımpara kağıdı kullanın.

2. Yeniden kullanın

Daha iyi günler görmüş herhangi bir ev eşyasını çöpe atmadan önce, reenkarne olup olmayacağını düşünün. Örneğin alışılmadık veya yabancı bir cam yemek kavanozu güzel bir mumluk yapabilir. Tek sınır kendi hayal gücünüzdür.

3. Kurşun tutam

Eski mobilyaları yenilemek için gereken araştırmayı ve çabayı göstermeye hazırsanız, indirimli ürünler Ebay veya Gumtree'de bulunabilir. Belirli bir şey mi arıyorsunuz? Öğelerin ücretsiz olarak el değiştirdiği Freecycle veya Freegle gibi bir web sitesine katılın.

4. İlgi ekleyin

Çekmecelerinizden sıkıldınız mı? Tüm parçayı değiştirmek yerine, saplarını değiştirerek veya Scandi tarzı şablonlu bir motif ekleyerek onu yeniden icat edin. Yorgun, eski perdeleri canlandırmanın harika bir yolu, alt kenar boyunca parlak renkli bir şerit kenar dikmektir.

5. Soyunma odaları

Öğeleri bir odadan diğerine değiştirmeyi deneyin. Eski bir dökme demir ekmek kutusu, vintage tarzı bir banyoda harika görünebilir. Karıştırmaktan ve hata yapmaktan korkmayın - bunların hepsi eğlencenin bir parçasıdır.

6. Şeytan ayrıntıda gizlidir

Tüm bir odayı yeniden boyamak veya yeniden döşemek yerine, dünyaya mal olmayan küçük ayrıntıları değiştirmeyi deneyin. Minderler, aynalar, lambalar ve resim çerçeveleri etrafta biraz dikkatli alışveriş yaparak nispeten ucuza alınabilir. Büyük zincir mağazalar, çevrimiçi arama yaptığınızda paranızın tam karşılığını verebilir. Doğru parça bir odanın tüm havasını değiştirecek.

7. Yaratıcı olun

Birkaç büyük boş tuval satın alın ve kendi sanat eserlerinizi yaratın. Picasso olmanıza gerek yok - büyük renk veya desen bloklarını jotun ahşap boyası ile boyamak kolaydır ve herhangi bir odanın duvarlarını anında canlandırır.

8. Doğadan ilham alın

Bahçenizden toplanan bir kucak dolusu çiçek, bir kase güzel deniz kabuğu veya sahilde toplanan ilginç bir ağaç parçası - evden çıktıktan sonra güzelliği bulmak o kadar kolay ki, neden evinizi yapmak için onu içeriye getirmiyorsunuz? gerçekten eşsiz mi?

9. Başınızı (tahta) kullanın

Evlerimizde görsel olarak çarpıcı bir şeyler yaratmak genellikle çok basit ve ucuzdur. Boyuna kesilmiş bir tahta parçasını ateşe dayanıklı köpük ve seçtiğiniz bir kumaşla kaplayarak alışılmadık bir yatak başlığı yapılabilir. Arada bir kumaşı değiştirmek, görünümü güncellemenizi sağlayacaktır.

10. Akıllıca seçin

Güzel, canlı, yüksek kaliteli bir halı gibi tek bir anahtar parçaya yatırım yapın. Bu, bir odanın geri kalanını ayırmanıza olanak tanır ve daha ucuz aksesuarları inanılmaz bir odak noktası etrafında harmanlamak kolaydır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder