3 Nisan 2021 Cumartesi

Evinizi Boyamak İçin Renkleri Nasıl Seçersiniz?

Evimizi yeniden biçimlendirmek, enerjileri yenilemek, rutini değiştirmek ve yeni yaşam dinamikleri üstlenmek için kullanışlı olabilir. Dağıtımı, mobilyayı değiştirebilir veya yeni detaylar ekleyebiliriz. Ama açık olan şu ki, evimizi ıslah ederken en önemli hususlardan biri tabloyu seçmektir. Bir evi dekore etmek, birçok yönden bir makale yazmak gibidir. Bunları yapmak zordur, ancak öncelikle çevrimiçi bilgi bularak öğrenilebilir. Makaleyi okuyorsanız, https://essayseek.com/essay-editing-service.html adresini ziyaret etmeli ve ev duvarınız için doğru rengi nasıl seçeceğinizi öğrenmelisiniz, bu makaleyi okumanız şiddetle tavsiye edilir.

Kuşkusuz, evimizi boyamak mutlak bir yenilenme duygusu yaratır, ancak evimizin tarzına ve dekorasyonuna en çok uyan tonlar konusunda net olmalıyız. Ek olarak, her sezon başkalarına empoze edilen bir dizi renk vardır, profesyoneller ve tüketiciler modaya uygun ve dikkate alınması gereken belirli renkleri seçerler. Bu yazıda, evinizi boyamak ve evinizin harika görünmesini sağlamak için renkleri nasıl seçeceğinizi keşfetmeniz için size bazı ipuçları vereceğiz.

İzlenecek adımlar: Evimizi boyamak için rengi seçmeden önce bazı ayrıntıları dikkate almalıyız. Nihai sonuç, tüm mekanlarla uyumlu olmalı ve evinizin mobilyası ve dekoratif tarzıyla mükemmel bir şekilde birleşmeli, aynı zamanda boyayacağımız alanların ölçüleri de sürecin anahtarıdır. tüm alanlar için tüm renkler kullanılmaz. Her odanın özelliklerini değerlendirmeyi öğrenmeli, ne iletmesini istediğinizi düşünmeli ve resme eşlik edecek mobilya ve dekorasyonu hesaba katmalısınız. Bir zemini veya koridor duvarlarını boyamak için modaya uygun renkler olduğu doğrudur, ancak mobilyalarınız veya dekorasyonunuz bunlara uymuyorsa bu iyi bir seçenek olmayacaktır. çok küçük bir oda asla koyu renklerle boyanmamalıdır, yoksa daha da küçültülür, aynı şekilde bu tonlara güvenebilecek büyük bir oda, çünkü boyutu kendi rengin özelliklerini sağlayacaktır.

Evimizi yenilemek ve boyamak söz konusu olduğunda, özellikle yatak odası seçimi söz konusu olduğunda, renk psikolojisinin bazı yönlerine dikkat etmeliyiz. Bu kavramlar bize seçebileceğimiz tonlar hakkında net ipuçları veriyor ve aramayı biraz sınırlamamıza yardımcı oluyor. Daha açık renkler, daha soğuk renkler, huzur veren renkler, enerji sağlayan renkler ve yaratıcılığı harekete geçiren renkler var. Kullanıma bağlı olarak bir oda vereceğiz, birini veya diğerini seçebiliriz, ancak her renge eşlik eden psikolojiyi hesaba katmadan ayrım gözetmeden resim yapamayız. Bir evi boyamak için modaya uygun renkler arasında sarı, turuncu ve koyu sarı tonları vardır, bu renkler iki temel nedenden dolayı ev boyası seçiminde oldukça popülerdir: - Parlak, mat vb. çok çeşitli sonuçlar sağlayabilir.

- Mekanlara aydınlık ve ferahlık katan tonlardır, bu nedenle genellikle küçük odalarda veya az doğal ışıkla kullanılırlar.

BEYAZ'ın önemi

Beyaz, ev boyası renkleri açısından bir başka liderdir. Işık ve ferahlık yaratır ve evinizin dekorasyonunu mobilyalara ve fotoğraf, resim, raf, raf, yapışkan vinil vb. Duvarları süsleyecek unsurlara odaklayanlar için ideal seçimdir.

Her seçenek gibi, evinizi jotun iç cephe boya uygulaması ile beyaza boyamanın avantajları ve dezavantajları vardır. Bu seçimin dezavantajları arasında kirlenmenin çok kolay olması ve herhangi bir hasarın büyük ölçüde artmış olmasıdır. Bu nedenle, çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, duvarların rendelenmiş ve lekelerini gizleyebilecek başka bir koyu renk tonu seçmek daha iyidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder