3 Nisan 2021 Cumartesi

Eviniz için Renkleri ve Boyaları Nasıl Seçmelisiniz?

Renkler dünyanızı çok parlak, ışıltılı, mutlu ve mantıklı kılar. Her rengin dokunuşuyla iç mekanda veya mekanda çeşitli hisler hissedilebilir. İç mekanlar için uygun bir renk seçmek, yapılacak basit bir iş değildir. Aslında her rengin insan psikolojisi üzerinde olumsuz ve olumlu bir etkisi vardır, bu nedenle iç mekanlarınız için doğru rengi seçerken çok dikkatli ve sabırlı olmanız gerekir. İç ve dış mekanlarınızın duvarlarını muhteşem dokunuş ve parlak ve açık renklerle işleyin. Renklerin uygulanması sırasında hem anlamanız hem de zor olmanız gerekir. Kontrast veya monokromatik bir temaya gidebilirsiniz, ancak bu temalara dayanarak, bireysel renk yüzdesinin kullanımına iyi bakılmalıdır.

Sarı, turuncu, krem, beyaz, kot mavisi, pembe, koyu pembe, kraliyet mavisi gibi çok yaygın olan ve iç mekanlarınız için büyük pozitif etkiye sahip olan az sayıda renk vardır. Ancak bu, rahatlayıp oturabileceğiniz anlamına gelmez. başka bir kombinasyon veya kontrast olmadan uygulanan ürünün gerçek sonucunu düşünmeden bu ortak renklere dayalı bir renk teması. Renklerin konuşmasını istiyorsanız, onları yüksek sesle, yumuşak, melodik ve şaşırtıcı renk temaları, kontrastları, desenleri vb. İle konuşturmanız gerekir. Kırmızı en romantik renk olarak kabul edilir, ancak saldırganlık ve öfke olumsuzluklarına sahiptir. Kırmızı gürültülüdür, ancak ölçülü ve saf beyazla iyi bir şekilde birleştiğinde melodik ve şaşırtıcı bir kombinasyon verir. En kayda değer ve uzun ömürlü iç mekanlar elde etmek için iki veya üç rengin negatif ve pozitiflerini iyice karıştırın. Bu nedenle, olumsuz etkisi olumludan daha güçlü olan renkleri kullanırken, kırmızı, siyah, kahverengi, koyu yeşil, koyu mor vb.

Açık ve yumuşak renklerin parlak, ışıltılı ve anlık pozitif enerjiye sahip olduğunu ve iç mekanlar için en iyisi olduğunu asla unutmayın. Açık renkler oturma odası, mutfak, yatak odası, banyo, aile odası, çocuk odası vb. Duvarlara takılırsa en iyi sonucu verir. Oysa koyu renkler, kontrast temaları için iyi bir kombinasyondur ve renk tonlarıyla düzgün şekilde oynandığında güçlü bir etki yaratma gücüne sahiptir. Temelde pozitif renklerin negatif renkler yerine güçlü ve akıllıca kullanılması oyunudur. Tüm renkler birbiriyle ilişkilidir ve birbiri olmadan eksiktir, bu yüzden hepsini uygulamalı ve aynı çatı altında hakim ve hakim olmayan renklerle güvenle oynamalıyız. Çok fazla açık renk onu sıkıcı ve donuk hale getirdiği için diğer yandan koyu renklerin çok fazla kullanılması iç mekanların gürültülü ve rahatsız edici görünmesine neden olur. Mekanlar için mükemmel hoş bir çözüm oluşturmak için bunları iyi bir şekilde karıştırın.

İç ve dış mekanlar için uygun renkleri seçmenin yanı sıra, doğru boya türünü seçmek de önemlidir. Pazar çok çeşitli boyalarla doludur, bu nedenle son ürünü dondurmak için acele etmeden önce uygun boyaları seçmek için gerekli bilgileri edinin. İç duvarları boyamak için seçenekler şunlardır:

Distemper - Boya evleri için en yaygın iç cephe boya çeşitleri ve bütçeniz için en ekonomik olanı.

Luster & Emulsion - Hem Lustre hem de Emülsiyon hemen hemen benzer boyalardır ve uygulandığı duvarlara mat bir görünüm kazandırır.

Emaye boyalar - Parlak ve mat bir görünüm sağlayan en pahalı ve kaliteli boyadır.

Dış cephe resimleri için Emulsion & Cement (emülsiyonlar dışında ev boyama için kullanılan pahalı dış cephe boyası türü) arasından seçim yapabiliriz. Yani artık renkleri, farklı boya türlerini biliyorsunuz. Bütçenize, seçimlerinize, beğenilerinize göre seçin, oda büyüklüğü ve şekli, mobilya vb. ve mekanlarınızı daha güzel, eksiksiz ve parlak hale getirin. Sonuçta, bu dünya renkler olmadan eksiktir ve sizin iç mekanlarınız da öyle.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder