3 Nisan 2021 Cumartesi

Duvar Kağıdı mı Boya mı?

Evinizin duvarları, boya veya duvar kağıdı yardımı ile mekanınızı değiştirme ve dönüştürme avantajına sahiptir. Açık soluk boya renginin uygulanmasıyla dramatik bir oda anında yumuşak ve havadar hale getirilebilir. Çok büyük hissettiren bir oda, çarpıcı bir desene sahip daha koyu duvar kağıdıyla anında rahat hissedebilirken, boya veya duvar kağıdı kullanmanın artıları ve eksileri vardır. Göz önünde bulundurulması gereken faktörler, uygulama kolaylığı, maliyet ve alanınızın çok yönlülüğüdür. Duvarlarınızı hangisini seçerseniz seçin, boya veya duvar kağıdının eklenmesinden faydalanacaktır.Bazı faktörleri göz önünde bulunduralım ve her ikisinin de buna göre nerede yerleştiğini görelim. boyanın gerçekleştirilmesi çok daha uzun sürerken yapılır! Duvar kağıdı, günler ve haftalar sürebilen bir boyama işine kıyasla birkaç saat içinde yerleştirilebilir. Ancak, mevcut duvar kağıdını kaldırmak, sabır ve etkili olması için doğru araçların kullanılmasını gerektiren sıkıcı bir görev olabilir. Duvar kağıdının kazınması kimyasallar veya kazıma aletleri ile yapılabilir, ancak dikkatli olunmalıdır, aksi takdirde duvarda hasar meydana gelebilir. Hasarlı bir duvarın üzerini boyuyorsanız, Spackle ile kusurları hazırlayın ve 24 saat önceden kurumaya bırakın. Koyu renkli boya üzerine boyamaya önceden astar boya uygulamak boyama hazırlığınızı kolaylaştıracaktır. Boyama, duvar kağıdına göre çok daha az hazırlık süresi gerektirir.

Seçim ve Dayanıklılık: Her ikisi de harika çeşitler sunar, ancak duvar kağıdının uzun vadede daha az bakım sorunu olduğu görülürken, boya yeniden yatırım maliyeti oluşturmayı başarır. Bununla birlikte, finişe bağlı olarak, boya uygulaması ucuz ve kolay olması gereken alanlar için iyi bir seçenektir ve duvar kağıtları çocukların yıpranmasına ve yıpranmasına, yüksek trafik alanlarına ve birçok çeşidi fırçalanabilir.

Gider: Duvar kağıdı ve boya, fiyat yelpazesinin alt ucundan en yüksek ucuna kadar değişebilir. Duvar kağıdını rulo, sarf malzemesi satın almak ve taktırmak ortalama olarak daha pahalıdır. Ortalama olarak dış cephe boya uygulama fiyatları daha ucuzdur ve çok az malzeme gerektirir ve bir amatör bunu uygulayabilir.

Duvar kaplamalarının harika dünyası geniş ve özelleştirilebilir. İster duvar kağıdını ister boyayı seçin, evinize ince veya cesur bir renk ve karakter kazandırır. Her ikisinin de çekiciliği için boyanabilir duvar kağıdını deneyin veya boya veya duvar kağıdına yapıştırın. Seçenek sizin ve bu yüzden ev dekorasyonu çok heyecan verici!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder