3 Nisan 2021 Cumartesi

Doğru İç Duvar Rengini Seçmek İçin 3 Strateji

Eviniz için bir iç renk seçmek göz korkutucu bir görev gibi görünebilir, ancak bu ipuçları onu bir esinti yapar! Bir boya paletini kaldırmadan önce evinize detaylı bir şekilde bakın. Tüm ev kaplamalarını, döşeme tipini ve rengini, açık kirişleri, şömineyi, tavan detaylarını vb. Not edin. Aramanızda bu tonlara ve tonlara dikkat edin. Mükemmel iç mekan rengini bulmanın üç yolu aşağıdadır.

Evinizde en sevdiğiniz parça nedir?

Bir halı, resim veya yastık aradığınız renklere sahip olabilir. Odadaki en sevdiğiniz parçalardan renkleri seçin. Dekorunuzdan bir boya rengi seçmek, duvarlara uygun dekor bulmaktan çok daha kolaydır. Belki bir tabloda çıkarmak istediğiniz bir renk vardır veya mobilyalarınız beklediğinizden daha koyu renktedir. Boya rengi, bu ayrıntıları ayarlamanıza ve odayı birbirine bağlamanıza olanak tanır. Oturma odanızdaki tekstil halı, aradığınız renkleri gizliyor olabilir.

En sevdiğin renkleri düşün

Dolabınıza bir göz atın, en çok hangi rengi giyiyorsunuz? Giysiler söz konusu olduğunda genellikle en sevdiğimiz renge çekiliriz. Rengi belirledikten sonra, bunun bir duvar veya vurgu rengi olarak en iyisi olacağını düşünün. Bu, daha parlak renkler veya nötrler arasında gezinmek ve alan için bir renk paleti oluşturmak için harika bir pusuladır.

Bir ilham panosu oluşturun

İnternet sayesinde parmaklarınızın ucunda binlerce tasarım var. Pinterest'te bir kaydırma yapın, en çok hangi görselleri beğeniyorsunuz? Nötrlere, mavilere, pembelere yakın mısınız? Sevdiğiniz tasarımlar için bir pano oluşturun ve hepsinin ortak yönlerini belirleyin. Bu sizi oda için mükemmel bir renge veya temaya götürebilir.

Artık seçtiğiniz bir renge sahip olduğunuza göre, oda için, apartman dış cephe boyama fiyatları gibi hangi boyanın en iyi sonucu vereceğini düşünün. İşte hızlı bir döküm:

Mat Kaplama: Yatak odaları ve tavanlar gibi düşük trafikli alanlar için ideal olan bu kaplama, hepsinden daha az parlaklığa sahiptir ve temizlenmesi en zor olanıdır.

Düz Yüzey: Düşük trafikli alanlar için başka bir harika seçim. Düz yüzeyle karşılaştırıldığında temizlenmesi daha kolay olduğu için çocuklar ve evcil hayvanlar için en uygunudur.

Yumurta Kabuğu Cilası: Hafif bir parlaklığa sahiptir ve trafiğin az olduğu alanlar için iyidir, gerektiğinde nemli bir bezle temizlenmesi kolaydır. Çoğu zaman oturma odalarında bulunur.

Saten Kaplama: Genellikle koridorlarda kullanılan en popüler kaplama. Son derece silinebilir olduğu için yoğun trafikli alanlar ve nem için iyi bir şekilde donatılmıştır.

Yarı Parlak Yüzey: Genellikle dolaplar ve süslemeler için kullanılan ince bir parlaklık sağlar. Temizlemesi kolaydır ve nemi iyi tutar.

Hi-Gloss Finish: Cam benzeri kaplaması nedeniyle korkuluk ve mobilya gibi yoğun kullanım yüzeyleri için idealdir. Kolay temizlenirken parlak ve parlak bir görünüm kazandırır.

Farklı boya kaplamaları aynı renge biraz farklı bir görünüm verebilir. Örneğin, süslemede yüksek parlaklığa sahip duvarlarda düz bir yüzey, tutarlı bir görünüm korurken tek bir renge yeni bir anlam kazandırır.

Renginize karar verip bitirdikten sonra bir örnek alın. Boyayı duvarın geniş bir bölümünde veya büyük bir karton parçasıyla test edin. Bir gün boyunca bir boya örneğini izleyin, alt tonları ve ışığın çarpma şeklini inceleyin. Doğal gün ışığı boyanın gerçek rengini gösterecek, akkor aydınlatma kırmızılar ve sarılar gibi daha sıcak tonları ortaya çıkaracak ve flüoresan aydınlatma mavi tonlar verme eğiliminde olacaktır. Günün ışık değişimleri boyunca boyayı beğendiğinizden emin olun. Evinizin kalıcı cilalarıyla karşılaştırmak için test örneklerini kullanın. Renk diğer odalara iyi uyum sağlıyor mu? Boya kaplamasını beğendin mi? Mobilyanızla iyi uyum sağlıyor mu?

Eviniz için mükemmel rengi bulmanızda en iyisini diliyoruz, iç duvarlarınız için doğru boya rengini seçmek için farklı bir yöntem mi kullanıyorsunuz? Bilmemize izin ver!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder