3 Nisan 2021 Cumartesi

Boyama Projenize Başlamak için 9 Adım

Üzerinde çalışmaya başlamak istediğiniz bir Kendin Yap boyama projeniz var mı? İşte başlamanıza ve Diy'ing ihtiyaçlarınızı kontrol altında tutmanıza yardımcı olacak bazı önemli ipuçları!

1. Araştırma

Başlamadan önce, özellikle daha önce resim yapmadıysanız, ödevinizi yaptığınızdan emin olun. Bunu yapmanın en iyi yolu, bilgileri okumak ve bazı profesyonellerden tavsiye istemektir. Bugünün gününde ve çağında, ihtiyacınız olan tüm gerçekleri İnternette bulmak çok kolay. Bu yüzden videoları izleyin, makaleler okuyun ve projenize bağlı olarak sizin için uygun olanı uyarlayın.

2. Bir temanız var mı?

Pek çok insan, ister evinizin duvarları isterse sahip olduğunuz bir DIY projesi olsun, temaların boyama sürecinin önemli bir parçası olduğunu unutmaya meyillidir. Renklerin, yaptığınız herhangi bir şema ile eşleştiğinden emin olmanız gerekir; çoğu insan Pinterest'i tasarım ilhamı ve renk düzeni fikirleri için kullanıyor.

Kullanmak istediğiniz bir renk seçiminiz olduğunda, son rengi görebilmek için bunları yan yana bir karton parçası üzerinde test edip edemeyeceğinize bakın. Kuruduktan sonra, gün boyunca ışık değişimlerine karşı kontrol edebilmek için boyamakta olduğunuz odada numune bıraktığınızdan emin olun.

Renk şemalarınızı projenize uyacak şekilde eşleştirip temasını oluşturduktan sonra, bir sonraki adıma hazırsınız!

3. Gününüzü planlayın

Herhangi bir gün resim yapmaya başlayamayacağınızı unutmamak önemlidir. Hava tahminini önceden kontrol edin, boyamak istediğiniz günün sabahı hava durumunu görebilirsiniz. Nemli bir gün olacaksa, en iyisi ertelemek. Boya projenizin daha iyi ve daha hızlı kuruyabilmesi için güzel ve kuru bir güne ihtiyacınız var, tipik olarak 50 derece F (10 Santigrat derece) veya daha yüksek bir gün seçmek istersiniz. Tüm bunları göz önünde bulundurarak, projenize yılın hangi saatinde başlamak istediğinizi seçmek iyi bir fikir olabilir.

4. İnceleyin ve hazırlayın

Bölgenizi hazırlamak anahtardır! Boyamaya karar verdiğiniz alanın her küçük köşesini ve köşesini incelediğinizden emin olmalısınız. Çatlaklar veya soyulmuş iç cephe akrilik boya fiyatları veya pürüzlü yüzeyler varsa başlamadan önce düzeltmeniz gerekir. Ayrıca duvarlarınızı hızlı bir şekilde silmeniz gerekecek. Hazırlık birçoğunuzu erteleyebilir ve zaman alır, ancak uygun şekilde hazırlamak için zaman ayırarak daha iyi sonuçlar vereceğinden emin olabilirsiniz.

5. Önce yüzeyi astarlamanız gerekiyor mu?

İster duvar ister mobilya boyarken, önce astar ihtiyacınız olup olmadığını görmeniz gerekir, astar boyanın duvara veya yüzeye yapışmasına yardımcı olur. Çoğu insan size önce yüzeylerinizi astarlamanız gerektiğini söyleyecektir, ancak projenize bağlı olarak bazıları kendinden astarlı olduğu için boya etiketinizi kontrol edin.

6. Alışveriş!

Eğlenceli kısım! Artık projeniz için bir planınız olduğuna ve mekanınızı hazırladığınıza göre, artık alışverişe çıkıp ihtiyacınız olan her şeyi satın alabilirsiniz. Profesyonel ipucu: Kaliteli araç ve boyaları atlamayın - bu bir yatırım olacaktır. Aynı ucuz araçlardan birkaçını defalarca satın almak yerine, daha uzun süre dayanacak daha iyi yapılmış ürünler satın almak daha iyidir. Daha ucuz araçlar ve boyalar da projenizin kalitesini etkileyecektir. Hangi markalara yatırım yapmanız gerektiği konusunda etrafınızda tavsiye isteyin. Bütçeniz varsa, yalnızca ihtiyacınız olanı satın aldığınızdan emin olun!

7. Mobilyaları veya Örtüleri Çıkarın

Diğer her şeye taze bir kat boya vermek istemediğiniz sürece (eminim ki bu pahalı salonun henüz bir up-dolara ihtiyacı yoktur), ya da projenizin yolundan çekmeniz gerekecektir. çıkaramıyorum, kapat. Biraz plastik veya muşamba işi veya bazı eski çarşafları yapar. Kendin yap projeleriniz için, güzel bir günde garajınızda veya dışarıda bir parça plastik üzerinde bunları her zaman çalışabilirsiniz! Eşyalarınızı örtmek, küçük fırça darbelerini ve boya damlacıklarını gidermek zorunda kalacağınız için size zaman ve para kazandırır.

8. Boyama sürecinizi sipariş edin

Boyamayı planladığınız herhangi bir projede yukarıdan aşağıya boyamayı unutmayın, küçük bir numara yukarıdan aşağıya boyamaktır. Bir duvarın altını ve ardından üstünü boyadığınızı hayal edin, ancak boya bitmiş kaplamanızın üzerine akmaya başlar! genel kural tavanı yapmaktır, duvarları sonra kırpmaktır, ancak bu sizin kişisel seçiminizdir.

9. Temizleyin ve toplayın

İşinizin en önemli kısmı, her günün sonunda aletlerinizi her zaman temizlemek ve boyalarınızı mühürlemektir. 6. maddeye geri dönersek, satın aldığınız şey bir yatırım haline gelir, birkaç kullanımdan sonra mahvolacak bir fırça veya ruloya en yüksek doları harcamak istemezsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder