3 Nisan 2021 Cumartesi

Boya Püskürtü Kullanmadan Önce Yararlı İpuçları

Sprey boyama, herhangi bir projeye bu renkli dokunuşu vermenin harika bir yoludur. Ancak sanatsal tercihleriniz ne olursa olsun, sprey boyayı nasıl doğru kullanacağınızı bilmeniz gerekir, aksi takdirde istediğinizden tamamen farklı bir şey elde edebilirsiniz. Projeniz ne olursa olsun kullanabileceğiniz farklı spreyler vardır. Dahası, boya püskürtücülerini kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir dizi yararlı ipucu vardır.

Boya Püskürtücü Çeşitleri

Birçoğu istediğiniz proje türüne bağlı olan farklı tipte püskürtücüler vardır. Bununla birlikte, en yaygın olanları şunlardır: Geleneksel Geleneksel bir boya püskürtücüsü, ister yeni başlayan ister profesyonel olun, herkes için kullanılabilir. Geleneksel püskürtücüler yüksek basınç kullanır ve bu nedenle çeşitli farklı projelerde kullanılabilir. Öyle olsa bile, bu püskürtücüler o kadar etkili değildir ve hatta inanılmaz derecede savurgan olabilir. Ayrıca, püskürtücüyü iyi havalandırılmış bir alanda kullanmak ve bir maske kullanmak gibi farklı koruyucu önlemlerle de kullanılmalıdır. (HVLP) Yüksek Hacim, Düşük Basınç: Adından da anlaşılacağı gibi, HVLP boya püskürtücü kompresörle çalışır ve çok çeşitli yüzeyler üretebilir. En iyi şekilde ev onarımlarında kullanılır. Bu spreyi kullanarak, aynı zamanda üzerinde daha fazla kontrole sahip olursunuz ve birçok farklı yüzeyde kullanılabilir.AirlessAirless püskürtücüler, adından da anlaşılacağı gibi, yüzeydeki boya için hava basıncı kullanmayın. Aksine, yüzeye uyguladığınız boya miktarını değiştirmenize yardımcı olur. Bu sprey ile kapladığınız alan miktarını dakikalar içinde en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir, ancak sahip olduğunuz farklı spreylere rağmen, onları kontrol etmek yine de zor olabilir. Bu nedenle, kullanabileceğiniz bazı ipuçları aşağıda verilmiştir.

Teknikler

1. Yüzeyi Temizleyin

Bir şey püskürtmeden önce yüzeyin temiz olduğundan emin olun. Aksi takdirde, bu pürüzlü bir yüzeye neden olabilir. Kir veya toz gibi diğer kusurlar, kusurlara neden olabilir. Bitirdikten sonra bile, projenizi kontrol edin ve projenizden memnun olduğunuzdan emin olun. Daha fazla bilgi için buraya tıklayabilirsiniz https://paintsprayers.reviews/best-automotive-gun-and-hvlp.

2. Kendinizi Koruyun

Sprey boyanın karşılayabileceği sanatsal çabalara rağmen, havalandırmalı bir alanda çalışmayı unutmamalıyız. İster içeride ister dışarıda olsun, hiçbir boyayı solumadığımızdan emin olmalıyız. Boyaya gereksiz yere maruz kalmaktan kaçının ve boyanın devam etmesini istemediğiniz yüzeyleri örtün.

3. Pratik yapın

Diğer herhangi bir teknik gibi, pratik yapmalısınız. Diğer herhangi bir proje gibi, size daha fazla ev geliştirme konusunda yardımcı olmak için boya püskürtmeye alışmanız gerekir. Bunu yapmak için, kirlenmesini önemsemeyeceğiniz eski bir tahta parçası, hatta eski bir inşaat kağıdı veya kutusu bulun. Maskenizi kapatın ve havalandırılan bir alan bulduğunuzdan emin olun.

Sonuç

Sprey boyama, farklı projelerde size yardımcı olmanın harika bir yoludur. İster kişisel bir proje ister ev tadilatı olsun, jotun boya dış cephe boyası sprey boyayı doğru kullandığınızda çok çeşitli önlemler alabilirsiniz. Bu tekniklerde ustalaşmanıza yardımcı olacak farklı sprey boya türleri ve kullanabileceğiniz teknikler vardır. Bu ipuçları ile herhangi bir projeyi tamamlayabilir ve ona doğru dokunuşları yapabilirsiniz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder