3 Nisan 2021 Cumartesi

Artık Boyayı Kullanmanın 8 Yolu

Yeni bir DIY projesine başlarken, bir proje için ne kadar boyaya ihtiyacınız olacağını yanlış hesaplamak kolaydır. Genellikle ihtiyaç duyduğumuzda projelerimizi kapatmak için fazladan boya satın alırız. Artık boyayı boşa harcamak istemediğimiz için, daha sonra kullanmak üzere kulübede saklıyoruz ve çoğu insan gibiyseniz, sonunda orada kalacaklar!

Bildiğiniz gibi, açılmış boya kutularının ömrü genellikle yaklaşık iki yıldır. Yani, dağınıklığı ortadan kaldırmak ve "daha az israf" yaklaşımı benimsemek için. Önceden sevilen bir antika eşyayı boyamaktan, DIY ahşap işleme projesine bir kat boya vermeye kadar, eski boyanın birçok kullanımı vardır!

İşte artık boyanızı kullanmanıza yardımcı olmak için deneyebileceğiniz sekiz farklı fikir:

Bazı Aksan Duvarları Tasarla

Koleksiyonunuzdaki boya miktarına bağlı olarak, eksiksiz bir vurgu duvarı tasarlayabilirsiniz. Ayrıca kendi tarzınızı da yaratabilirsiniz; sadece birkaç soyut satırı bantlayın, ardından açılı fırçayı kullanarak çizgilerin içini boyayın. Bu tekniği yatak odanızın, yemek odanızın, ofis köşelerinizin, keten dolaplarınızın ve çamaşır odanızın duvarlarına uygulayabilirsiniz.

 Çekiliş Sandığınızın İçini Boyayın

Çekmecenin yanları veya iç kısımları gibi gizli bir alana farklı bir renk uygulayarak şifonyerinizi veya masanızı canlandırabilirsiniz.

Örneğin, şifonyeriniz orijinal olarak beyazsa, her çekmeceye kırmızı rengi uygulayabilirsiniz. Yani, biri çekmecelerden herhangi birini her çekişinde, bir renk patlaması göreceksiniz.

Şömine Makyajı

Şömineniz sizi etkiliyor mu? Daha çekici görünmesi için tek seçenek tamamen yeniden yapmak değildir. İster tuğla ister kiremit olsun, alanı yeni gibi gösterecek veya tuğla üzerinde beyaz badanalı bir görünüm yaratacak parlak bir renkte bir veya iki kat sıçratabilirsiniz.

Raf Makyajı

Raf ünitenizin arkasını saten iç cephe boyası ile boyayın ve tüm rafın canlanmasını izleyin. Ayrıca, üzerinde görüntülenen öğelere görsel odaklanmaya yardımcı olacaktır. Bu, cam kapılı, gömme dolaplı, kitap raflı ve daha fazlasını içeren dolaplarda işe yarar.

Merdivenlerinizin Altındaki Alanı Dönüştürün

Neden merdiveninizin altındaki alanı kullanıp bir kitap köşesine veya bir ofise çevirmiyorsunuz? Artık boyanızı kullanmanın ve eviniz için işlevsel bir alan yaratmanın harika bir yolu.

Kanepenizi veya Accent Sandalyenizi boyayın!

Çoğumuzun etrafta yattığımız, önceden sevilen eski bir kanepesi veya aksanlı sandalyesi var, öyleyse neden ona yeni bir hayat kiralayıp boyamıyoruz! Boyamadan önce kanepenize biraz su sıktığınızdan emin olun. Birçok Youtube dersi bunun nasıl yapılabileceğini gösteriyor, bu yüzden onları kontrol ettiğinizden emin olun.

Fikstür Facelift

Özellikle yemek odası ve mutfak için zarif avizelere ihtiyacınız varsa, çağdaş aydınlatma armatürleri almak size çok pahalıya mal olabilir. Bununla birlikte, tutumlu bir yaşam sürüyorsanız veya kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, eski armatürü kalan boyadan birkaç kat kullanarak yükseltmeyi deneyebilirsiniz.

Ön Kapınıza Bir Makyaj Verin!

Bu kolay DIY kapı projesi kalbinizi anında memnuniyetle doldurabilir. Ön kapınıza bir renk patlaması vermek, tüm evinize güncellenmiş bir his verebilir. Kullanmanız gereken rengin, evinizin geri kalan renk düzenini tamamlayan bir renk olduğundan emin olun.

Sonuç

Artık eski artık boyayla ne yapacağınıza dair fikirleriniz olduğuna göre, neden fırça setinizi alıp listelediğimiz projelerden birini denemiyorsunuz? Boya zulanızı dağıtırken, yıllarca değer verebileceğiniz güzel projeler yaratmanızı umuyoruz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder