3 Nisan 2021 Cumartesi

9 Küçük Boya Projesi

Küçük bir boya ve fırçayla herhangi bir alanı anında dönüştürün! Yeni bir renk, eski bir mobilya parçasını dönüştürebilir, sıcak bir karşılama katabilir ve herhangi bir odaya güzel bir renk dozu verebilir.Evinizi güzelleştirmek haftanızı devralmak zorunda değil! Bir odayı boyamak büyük bir görev olabilir, ancak çok daha az boya ile büyük sonuçlar elde edebilirsiniz. Hafta sonu evinize biraz renk katın.

Bu hızlı ve kolay 9 projeyle yaratıcılığınızı ortaya çıkarmaya hazır olun!

Ön kapınızı güncelleyin

Ön kapınıza taze bir kat iç cephe boya fiyatları, evinizin çekiciliğini anında artırabilir. Evinizin dış görünümünü tamamen değiştirebilir. Ev mimarinizden, çevrenizdeki bitkilerden veya bahçenizden ve iç dekorunuzdan renk ilhamı arayın. Kapınızı güncellerken, kapı kolunuzu da boyamayı veya değiştirmeyi düşünün. Bu, evinizin daha modern görünmesini sağlayacak kolay bir güncellemedir.

Eski Mobilyaları Hayata Geri Getirin

Küçük bir boyanın yapabilecekleri inanılmaz! Eskimiş veya antika mobilyalar bir boya güncellemesiyle yepyeni görünür. Sevdiğiniz bir mobilyanız varsa, ancak tarzınıza veya başka bir dekora uymuyorsa, boya çözüm olabilir. Beklenmedik bir renk patlaması, bir odayı güncellemenin anahtarıdır. Şifonyer, komodin, yatak başı, kitaplık, hatta laminat mobilyaları özel boyayla güncelleyin. Seçenekler sonsuzdur! Şifonyerler ve komodinler, renk engelleme için harika adaylardır. Her çekmece arasında bir desen oluşturun veya kendi deseninizi oluşturmak için ressam bandı kullanın. Diğer bir tasarım seçeneği ise sadece çekmecelerin kenarlarını boyayarak sürpriz bir renk öğesi eklemektir. Veya sadece üst kısma biraz renk katın. Bu, normalde nötr olan bir odada renk yaratmanın salaş ve şık bir yoludur.

Rafları renkle vurgulayarak eski bir kitaplığa hayat verin. Arkaya başka bir boya öğesi ekleyerek kitap rafına ekstra bir patlama yapın. Öğelerin arkasına bir renkli arka kaplama eklemek görsel bir odak noktası oluşturur. En iyi sonuçlar için, önce astarlayın ve ardından lateks veya yağ bazlı bir boya ile boyayın.

Ayna ve Çerçeveler

Tıpkı eski mobilyalar gibi, bir ayna veya resim çerçevesi üzerine yeni bir kat boya, dünyayı fark yaratabilir! Zaten sahip olduğunuz mobilyaları eskisinden daha iyi bir şekilde bir araya getiren basit bir DIY projesi. Sevdiğiniz ama evinize uymayan bir ayna bulursanız, bir kat boya onu mükemmel bir eşleşme haline getirebilir. Eşleşecek bir ayna veya çerçeve boyayarak vurgulu bir rengi vurgulayın. Veya aynayı parlak bir renkle odanın merkezi yapın.

Mutfak Backsplash

Mutfak backsplash bıktınız mı? Üzerini boyayarak çok fazla zaman, çaba ve paradan tasarruf edin. Bir backsplash yok mu? Küçük bir boyanın düzeltemeyeceği bir şey yok! Bu, DIY döşemeye ucuz ve kolay bir alternatiftir. Odayı taze bir renkle aydınlatın. Kullanılacak en iyi boya türünü belirlemek için karo türünü ve üreticisini araştırın.

Mutfak dolapları

Taze bir boya tabakası, dolaplara ve içeriklerine renk ve kişilik katabilir. Dolaplarınızın dış kısmına bir renk dokunuşu harika bir pop ekleyebilir. En iyi sonuçlar için, boyamak üzere kabin kapaklarını çıkarın. Kabini boyamak bir görev gibi görünüyorsa, içini boyamayı tercih edin. Boyalı raflar biraz baharat ve kişilik katar. Küçük bir alanda kalın bir renk, alanın daha büyük görünmesine yardımcı olur. Raflarınız doğal olarak karanlık bir alandaysa, parlak bir renk onu aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Bu numara, dolaplarınızın veya raf ünitelerinizin arkası için de iyi çalışıyor. Arkayı boyamak, saklanan öğelere dikkat çekerken görsel bir odak noktası oluşturur.

Boyalı Merdivenler

Renkli merdivenler, evinize kişilik katmanın başka bir yoludur. Basamağı, yükseltiyi veya korkuluğu boyamak merdiveninizi dönüştürebilir! Korkulukla bir renk patlaması ekleyin veya sırt veya yükselticiyi boyayarak tek renkli bir görünüm yaratın. Boyamaya başlamadan önce zımparalayıp bantladığınızdan emin olun.

Yetiştiricilerinin

Ekiciler, evinize biraz benzersizlik katmanın yaratıcı bir yoludur. Bu boş tuvalde yaratıcılığınızı sergilemenin sonsuz yolu var! Saksınıza yeni bir renk verin veya lastik bantlar ve ressam bantları ile yaratıcılığınızı konuşturun. Bunlar, tencerenizde bir tasarım oluşturmak veya baskı yapmak için harika araçlardır. Çizgiler ve bloklar oluşturmak için lastik bantları veya ressam bantlarını kullanın. Bitki saksıları, biraz renk engelleme yapmak için başka bir fırsattır. Tencereye birden fazla renk ekleyin veya oda için bir vurgu olarak kullanın!

Vurgu Duvarı

Asla modası geçmeyen bir şey varsa, bu bir vurgu duvarıdır. Biraz boyayla büyük değişiklikler getiren basit bir hafta sonu projesi. Zengin, renkli bir vurgu duvarı, tamamen beyaz bir odada gerekli bir odak noktası sağlar. Bir renk patlaması, renk bloğu ile bir ifade oluşturun veya şablonlar ve ressam bantları ile yaratıcılığınızı konuşturun! Odayı birbirine bağlamak için duvarda bir alan halısı veya yastık desenini yeniden oluşturun. Veya odaya çıkarmak istediğiniz renge sahip renk bloğu. İstediğiniz şekilleri oluşturmak için ressamın bandını duvara yerleştirmeniz yeterlidir. Ressam bandı, karelerden hareket yanılsaması yaratmaya kadar, vurgulu duvarınıza yeni bir unsur ekler. Duvarda bir hareket yanılsaması yaratmak için ressamın bandını bir açıyla duvara yerleştirin. Bandın bir tarafını boyayın. Evinize mükemmel bir vurgu duvarı sağlamak için sonsuz sayıda desen ve renk seçeneği vardır.

Lamba Makyajı

Eskiyi atıp yeniyi aramak için hızlı davranıyoruz. Ancak genellikle, renk değişikliği eskiyi yeni hissettirir! O eski lambayı fırlatmadan önce yeni boyayla bir makyaj yapın. Elektrik kablolarını kaplamak için ressam bandı kullanın ve lambayı sprey boya veya akrilik boya kullanın. Abajurunuzu da değiştirmek istiyorsanız, biraz kumaş boyası alın.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder