3 Nisan 2021 Cumartesi

5 Bütçe Dostu Ev İyileştirmesi

Her zaman nakit paramızı uzatmanın yollarını arıyoruz. Kahve dükkanı veya evde yapılanlar, marka markasına karşı mağaza markası vb. Ev tadilatı söz konusu olduğunda, bu zor olabilir. Büyük ev tadilatı satış noktalarının kendi kredilerini sunması tesadüf değildir. Hayat size hızlı gelebilir ve bazen zaman ve bütçe kısıtlamaları nedeniyle yaşam alanlarımız ihmal edilir. İç mekanınızın görünümünü ve hissini daha iyi hale getirmenin nispeten ucuz yolları vardır. İşte size ilham verecek birkaç öneri.

Eskimiş Dekoru Güncelleyin ve Modernize Edin

 Son on yılın stillerini ortadan kaldırmak ve daha modern bir şeyle güncelleme yapmak eğlenceli ve rahatlatıcı bir deneyim olabilir. Açıkçası, yeni dekorunuzu almak için yerel büyük mağazaya giderseniz ağır bir bedel ödersiniz. Bunun yerine tasarruflu alışverişi, ikinci el satışları tercih edin veya eski eşyalarınızı ileri dönüştürerek makyaj yapın. Olasılıklar sonsuzdur ve çok popüler Pinterest de dahil olmak üzere birçok kaynak çevrimiçi olarak mevcuttur. Akvaryum ekran koruyucular veya sanal şömineler kullanarak Smart TV'nizde sergilenmek üzere kurulmuş pahalı bir akvaryum hissini bile yaşayabilirsiniz.

Yaşam Alanlarını Açmak İçin Nötr Tonlu Boya Kullanın

 Taze bir kat boya, eski ve yorgun odaları tamamen yeniden canlandırabilir ve tamamen yeni bir alan gibi hissettirebilir. Birkaç teneke boya ve merdanenin nispeten maltepe jotun bayi ile ucuz maliyeti için çarpıcı bir değişiklik yapabilirsiniz. Amacınız odanızın daha büyük görünmesi için doğal ışığı yükseltmekse nötr renkler ve pastel renkler önerilir. Genel kural, boşluk ne kadar küçükse, en iyi sonuçları elde etmek için o kadar açık renktir.

Mobilyaları ve Rafları Yeniden Düzenleyin

 Yaşam alanlarımızı yeniden düzenlemek kadar basit bir şey, algımız üzerinde derin bir etkiye sahip olabilir. Bundan daha ucuz olamaz! Hiçbir ücret ödemeden - belki yardım beslemesi dışında - odanızı güncelleyebilirsiniz. Hatta bazı öğelerin amaçlarını aştığını ve toz toplamaktan veya yolunuza çıkmaktan başka bir şey yapmadığını fark ederseniz, biraz para kazanabilirsiniz. Bazı genel tavsiyeler, büyük mobilya parçalarını planın omurgası olarak kullanmak ve büyük parçaların etrafına daha küçük parçalar yerleştirmektir.

Isıtmadan Tasarruf Etmek İçin Programlanabilir Termostat Kurun

En soğuk aylarda bir evi ısıtmanın maliyeti çok yüksek olabilir. İlk yıl içinde, programlanabilir bir termostat potansiyel olarak satın alma maliyetini karşılayabilir. Düzgün bir şekilde programlanan dijital bir termostat, ısıtma sisteminizi daha verimli bir şekilde kullanmanıza yardımcı olur ve yolda para tasarrufu yapmanızı sağlar. Bu seçenek göz alıcı olmasa da, harcadığınız zamana değebilir.

Açma-Kapama Işık Anahtarlarını Dimmer Anahtarlarıyla Değiştirin

 Bir odanın aydınlatması, hissini ve ambiyansını tamamen değiştirebilir. Güzel bir ışık üretirken, mumlar tehlikeli olabilir ve yakıp söndürmek biraz acı verici olabilir. Dimmer anahtarları küçük bir maliyetle elde edilebilir ancak yaşam alanınıza çok fazla değer katabilir. Kurulum basittir ve çok az zaman alır!

Ev tadilatı konusu anında finansal stresi tetikleyebilir - ancak her zaman böyle olmak zorunda değildir. Bu liste hiçbir şekilde kapsamlı değildir, ancak biraz araştırma ve yaratıcılıkla olasılıklar sonsuzdur. Evinizi daha çok ev gibi hissettirmek için bankayı kırmanıza gerek yok.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder