16 Ekim 2020 Cuma

Yalıtım Hava Kalitesi Etkisi

Tüm ev sahipleri evlerinin bakımını üstlenmelidir. Bu, en yaygın mülkiyet sorunlarını öğrenmek ve bunları gerektiği gibi ele almak anlamına gelir. Tüm ev sahiplerinin yaşayacağı en önemli sorunlardan biri iç mekan hava kalitesidir. Bunun hakkında daha fazla bilgi edinerek ve yalıtımın onu daha temiz tutmada nasıl bir rol oynayabileceğini öğrenerek, evinizin geleceği hakkında daha iyi kararlar verebilirsiniz.

İÇ HAVA KALİTESİ

İç hava kalitesi, evinizin içindeki havanın temizliği olarak tanımlanır. Tüm iç ortam havası kirlenebilir, ancak HVAC (ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme) teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, birçok ev sahibinin iç mekan havasının kalitesini düzenlemesi kolay olabilir. Havada çok fazla kirletici ve kirletici olduğunda, genel iç mekan hava kalitesi düşmeye başlar. Bu olduğunda, ev sahipleri iç havalarının garip hissetmeye başladığını fark edecekler. İç hava kalitesinin zayıf olduğu en uç durumlarda, bölge sakinleri solunum sağlıklarında bir düşüş fark edeceklerdir. İç mekandaki kötü hava kalitesinin belirtileri arasında solunum sorunları, öksürme, hapşırma ve astım semptomlarının kötüleşmesi gibi şeyler bulunur.

İzolasyonun Avantajları

Uygun yalıtım ile ev sahiplerinin bu tür riskleri azaltması ve çok daha sağlıklı bir yaşam kalitesinin keyfini çıkarması kolay olabilir. Olası cereyanların oluşabileceği yerler çatı firmaları ile yalıtıldığında, evinizi iç mekan hava kalitesi sorunlarına neden olabilecek dış alerjenlerden ve kirleticilerden korursunuz.

Evinize istenmeyen hava girmediğinde, evinize giren havayı kontrol etmek için daha kolay bir zaman geçireceksiniz. Başka bir giriş noktası olmadığından, evinize giren tüm havanın bunu, havanın içeriğini kontrol etmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış filtreleri olan HVAC sisteminiz üzerinden yapması gerekir. Bu filtreler, hemen hemen tüm yaygın kirletici maddelerin yaşam alanınıza girmesini önlemeye yardımcı olabilir. Toz ve diğer kirleticiler yalıtım yüzeyinde durdurularak eve girmelerini engeller, bu da daha kaliteli bir iç mekan havasının keyfini çıkarmanızı sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder