16 Ekim 2020 Cuma

Kışa Hazırlanmanın Kolay Yolu

Kış gelirken, evinizi daha düşük sıcaklıklara ve hatta kar yağmaya hazırlamak önemlidir. Neyse ki, sezon değişikliği için hazırlıklar zor olmak zorunda değil ve evi hazırlamanın bu kolay yolları harika bir başlangıç.

Isıtma Sisteminizi İnceleyin

Belki de ısıtma sisteminizin büyük bir problemi olduğunu öğrenmenin en kötü zamanı yılın ilk soğuk günüdür. Bölgedeki diğer herkesle aynı anda drenaj fiyatı ile onarım çağırmak zorunda kalmayacaksınız, aynı zamanda evde yeterli ısı olmadan gitmek zorunda kalabilirsiniz. Sonbaharda kontrol ettirerek daha soğuk aylarda ısıtma sisteminizi daha fazla kullanmaya hazırlanın.

Çatıyı Onarın

Yaz aylarında eksik olan birkaç zona çok önemli görünmeyebilir, ancak kışın yoğun bir kar yağışı sonrasında çatıda büyük hasara ve hatta evde sızıntılara neden olabilir. Çatının durumunu kontrol etmek için bir merdivenden hızlı bir şekilde çıkmak yeterli olabilir veya geçen yıl içinde meydana gelmiş olabilecek herhangi bir çatı hasarını incelemek ve onarmak için bir profesyonel kiralayabilirsiniz.

İzolasyon Ekleyin

Evinizi rahat bir sıcaklıkta tutmak için ısıtma sisteminizin daha fazla çalışması gerektiğinden, elektrik faturaları genellikle kışın artar. İşletme maliyetlerini düşürmek için, yeni yalıtım eklemek, ısıtılmış havayı korumanın önemli bir yolu olabilir. Bu, özellikle yalıtımları on yıldan uzun bir süredir iyileştirilmemiş eski evler için geçerlidir.

Kalafat Silahına yatırım yapın

Yazın ya da sonbaharda kapıların altında ya da pencere çevresinde bir hava akımı fark edebilecek ev sahipleri, dondurucu havanın eve kolayca girebildiği kış mevsiminde kesinlikle rahatsız olacaklardır. Basit bir kalafat tabancası, kapıların ve pencerelerin etrafında su geçirmez bir conta oluşturmanıza yardımcı olarak soğuk havanın içeri girmesini veya ısıtılmış havanın dışarı çıkmasını engelleyebilir.

Olukları Temizleyin

Yılın ilk büyük donması veya karından önce, bir evin oluklarını temizlemek için zaman ayırın. Bunu yapmayı unutmak, suyun birikmesine ve çatıya veya duvarlara zarar vermesine neden olabilir veya hatta bir buz barajı oluşturabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder