16 Ekim 2020 Cuma

Hava Sızdırmazlığının Maliyet Avantajları Nelerdir?

Hem eski hem de yeni evler, çatı katındaki ve binanın diğer bölümlerindeki sızıntılar nedeniyle her yıl önemli miktarda hava kaybedebilir. İster yeni bir ev satın almış olun, ister yıllarca aynı evde yaşamış olun, sızıntıları aramak için zaman ayırmanız önemlidir. Sızıntıların çoğu, kapılar ve pencereler de dahil olmak üzere açıklıkların çevresinde meydana gelir, ancak sızıntılar, bir odadaki zayıf yalıtım veya yalıtım eksikliğinden de kaynaklanabilir. Evinizi hava sızdırmaz hale getirmek, daha düşük enerji faturalarına neden olabilir ve evinizin konforunu artırabilir.

Hava Sızdırmazlık Nedir?

Hava sızdırmazlığı, çatı aktarma gibi profesyoneller tarafından bir evdeki sızıntıları azaltmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu firmaların kullanabileceği bir dizi ürün ve kendi başınıza kullanabileceğiniz bazı ürünler var. Genişleyen sprey köpük ve kalafat, duvarların ve tavanların içindeki boşlukları doldurur. Her iki ürün de sorunsuz bir şekilde devam etse de, kalafat yerinde kurur. Genişleyen sprey köpük, boşlukları doldurmak için genişler. Weatherstripping, kullanabileceğiniz başka bir yöntemdir. Bu şeritler, ihtiyaç duyulan alana uyması için parçalara ayırabileceğiniz küçük ve büyük rulolar halinde gelir. Arkadaki yapışkan şeritleri aşağıda tutar. Hava sızdırmazlığı kapı ve pencereler için uygundur.

Hava Sızdırmazlık Maliyeti

Evinizi hava sızdırmaz hale getirmenin maliyeti, işi kendiniz yapmanıza veya bir profesyonel tutmanıza bağlıdır. Hava koşullarına karşı koruma, kalafatlama ve genişleyen sprey köpüğü genellikle ucuzdur, ancak profesyonelin evinizi kendi başınıza yapabileceğinizden daha iyi kapatabileceğini fark edebilirsiniz. Profesyonel bir denetim birkaç yüz dolara veya daha fazlasına mal olabilir, ancak bu denetim tam olarak nerede hava kaybettiğinizi ve sızıntıları önlemek için neler yapabileceğinizi gösterir ve uzun vadede paradan tasarruf etmenizi sağlar.

Hava Sızdırmazlığının Maliyet Faydaları

Evinizin her tarafına yayıldığını düşündüğünüz taslaklar, doğalgaz ve elektrik faturalarınıza büyük miktarda katkı sağlayabilir. Bu sızıntılardan ısı kolaylıkla kaçabilir ve klimanızı kullandığınızda o soğuk hava anında evinizden çıkabilir. Uygun yalıtım seviyelerinin yanı sıra sizi sızıntılara karşı yalıtmak, ısıtma ve soğutma faturalarınızda% 20 veya daha fazla tasarruf sağlayabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder