16 Ekim 2020 Cuma

Evinizi Daha Konforlu Hale Getirecek 4 İyileştirme

Evinizin konfor seviyesinin yaşam kaliteniz üzerinde büyük etkisi vardır. Evde çalışıyorsanız, etki daha da belirgindir. Neyse ki, bir evi daha konforlu hale getirmek, evinizde aşağıdaki iyileştirmelerden birkaçını takip etmek kadar kolaydır.

Pencereler

Pencereler, doğal ışık almak ve odaları daha geniş hale getirmek için harikadır, ancak eski pencereler zararlı UV ışınlarının evinize girmesini engellemek için fazla bir şey yapmaz. Bu sadece evin içini yazın mevsimsiz bir şekilde sıcak tutmakla kalmaz, aynı zamanda UV ışınları kumaşlarınızı soldurarak evinizin donuk ve donuk görünmesine neden olabilir. Enerji tasarruflu pencerelerin takılması bunu önleyebilir. UV ışınlarının yüzde 90'ından fazlasını engelleyen ve evinizin daha kolay soğumasını sağlayan koruyucu renk tonları veya ekstra cam panelleri vardır.

İzolasyon

Yeterli mantolama / yalıtıma sahip olmak, evinizi daha konforlu hale getirebilecek başka bir ev geliştirme projesidir. Yalıtımın faydaları neredeyse sonsuzdur. Bununla birlikte, en basit ifadeyle, HVAC ünitenizin ürettiği havanın daha fazlasını tutarak evinizi yazın daha serin, kışın daha sıcak tutar. Ayrıca, HVAC ünitenizin evinizi ısıtmak ve soğutmak için çok çalışması gerekmediğinden, enerji faturalarınızda tasarruf etmenizi sağlar.

Işık Fikstürlerinin Eklenmesi veya Değiştirilmesi

Evinizin içindeki ışık miktarı son derece önemlidir çünkü ışık eksikliği evinizin kasvetli ve iç karartıcı olmasına neden olabilir. Bir mekanı aydınlatmanın en iyi yolu pencerelerden doğal ışık almak iken, çok fazla penceresi olmayan veya hiç penceresi olmayan odalar yapay aydınlatmaya ihtiyaç duyar. Evinizin loş alanlarında aydınlatma armatürlerini değiştirmeyi veya yükseltmeyi düşünün. Bu sadece odanıza daha fazla ışık katmakla kalmaz, aynı zamanda yeni armatürler evinize daha modern bir görünüm kazandırır.

Yaşanabilir Alanınızı Artırın

Bu, ancak tüm evinizi genişletmekle mümkün olabilecek bir seçenek gibi görünse de, mobilyalarınızı hareket ettirerek yaşanabilir alanınızı artırmak yapılabilir. Evinizdeki dağınıklık miktarını azaltmak ve odaları olabildiğince açık tutmak büyük bir fark yaratır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder