29 Eylül 2020 Salı

Tarihi Binalar İçin Sprey Köpük Yalıtımı

Püskürtme köpüğü yalıtımı, listelenen ve tarihi binaların çatılarında kiremitleri sabitlemek için ideal bir çözümdür.

Arduvaz ve kiremitleri birbirine yapıştırmak için çatıların alt tarafına sprey köpük yalıtımı uygulanarak etkili yalıtım ve yapısal destek sağlanır.

Sprey köpük yalıtımı tüm farklı şekil, boyut ve yaştaki binalara fayda sağlayabilirken, özellikle tarihi veya koruma altındaki binaların çatılarındaki kiremitleri sabitlemek için yararlı olabilir, işte nedeni:

Görünümü koru

Mümkün olduğunca orijinal özellikleri ve mantolama fiyat listesi malzemeleri koruyarak tarihi ve koruma altındaki binaların görünümünü ve orijinal karakterini korumak çok önemlidir. Mevcut çatının sprey köpük ile sabitlenmesi ve sızdırmaz hale getirilmesi, mevcut çatı ve kiremitlerin birbirine bağlanmasına yardımcı olarak tırnak yorgunluğunu iyileştirmeye ve çatı kaplama malzemelerini değiştirme ihtiyacını ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Kiremitleri hırsızlığa karşı koruyun

Çok eski ve koruma altındaki binaların çatılarında, hırsızlar tarafından sıklıkla hedef alınan kurşun kiremitler de dahil olmak üzere değerli kiremitlere sahip olma olasılığı daha yüksektir.

Çatınızın kiremitlerini birbirine ve çatının yapısına sprey köpük kullanarak yapıştırmak, değerli kiremitlerin çalınmasını önlemeye yardımcı olacaktır.

Sprey köpük yalıtımının diğer faydaları

Sprey köpük yalıtımı, tarihi ve koruma altına alınmış binaların dış görünümünü korumanın yanı sıra aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi başka fayda sağlar:

Çatı kaplaması için uygun fiyatlı çözüm.

Çatıyı hava şartlarına dayanıklı hale getirir.

Hava sızıntılarından ve cereyanlardan kurtulmak için çatıyı kapatır.

Binanın enerji verimliliğini artırır.

Binanın sıcak ve rahat hissetmesini sağlar.

Yoğuşma oluşumunu önler.

Boru ve tankların donma riskini azaltır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder