24 Eylül 2020 Perşembe

Siyah Boya Trendinin Arkasındaki Nedenler

Muhtemelen evinizi siyaha boyamayı hiç düşünmemişsinizdir, ancak bu günümüzün dış cephe boyamadaki en sıcak trendlerinden biri olabilir. Siyah boya drama ve derinlik katar ve güçlü bir görsel ifade sağlar. Göze çarpmaktan korkmadığınız mesajını mahallenize gönderin.

Karanlıktan Korkmayın

Geçen yıl, New York Times siyah evlerin artan popülaritesi üzerine bir makale yazdı. İçinde tasarımcı Brian Patrick Flynn şöyle dedi: "Herkesin beyaz veya krem ​​veya kumru grisi ile gerçekten güvenli şeyler yapmaktan vazgeçtik…. Bence insanlar daha önce riskli kabul edilmiş olabilecek şeyleri kucaklıyor ve "Hadi bunun için gidelim" diyorlar. "

Beyaz ve gri gibi siyah da nötr bir renktir. Diğer malzemeler, tonlar ve dokularla iyi bir tezat oluşturuyor ve - küçük bir siyah elbise gibi - onu giydirmek için çok az ihtiyacı var. İhtiyaç duyduğu tüm mücevherler harika bir ön kapı, sulu bir bahçe veya iyi bir aydınlatma.
Siyah dış cephe boyası, modern bir evin çizgilerinin çoğunu oluşturur. Açılar keskinleşir, mimari detaylar daha görünür hale gelir.

Birçok insan koyu renklerin daha hızlı solacağından ve daha sık boyama gerektireceğinden endişe duymaktadır. Kırmızı ve sarı (siyah değil) solma olasılığı en yüksek olan renkler olsa da, çoğu renk tonuna değil seçtiğiniz boya türüne göre solar.

Dünya Çapında Popüler

Siyah dış cephe boya renkleri evler sadece Amerikan işi değil. Aslında, ipucumuzu diğer kültürlerden alıyoruz. Japon shou-sugi-ban, odunu ateşle muhafaza etme yöntemidir, bu da onu siyaha çevirir. Ve Nordic honka markki stili siyah ve doğal ahşabı birleştirir. Bu çarpıcı evde, zengin siyah renk, mimari ön verandanın zengin ahşap tonları ile dikkat çekiyor.

Renk mütevazı evleri dönüştürerek biraz huysuz evleri modern, hatta taze hissettiriyor. Aynı zamanda çevrelerine çekilmelerini sağlar, böylece çevre düzenlemesi patlar.

Bu evin bulunduğu Nova Scotia'da, tuzlu hava ve soğuk kışlar, hava koşullarına dayanma kabiliyetleri nedeniyle zonayı dış cephe kaplaması için doğal bir seçim haline getiriyor. Renkli çiftlik evleri ile bilinen bir bölgede bile evin siyah rengi öne çıkıyor.

Siyahla Boyama

Doğru siyah rengi seçmek zor olabilir. Bu yüzden siyah boya örneklerini büyük karton parçalarının üzerine yerleştirin ve ışıkta nasıl görüneceklerini görmek için günün farklı saatlerinde bunları evin içinde hareket ettirin. Mor tabanlı bir siyah, örneğin yeşil tabanlı bir siyahtan daha iyi çalışabilir.

Mat siyah ve parlak siyah size iki farklı görünüm kazandıracak. Eski evlerde, rustik evlerde (kabin gibi) ve güçlü mimari detaylara sahip evlerde düz (mat) siyahı deneyin. Modern evlerde parlak kullanın ve süsleyin.

Hangi evde yaşarsanız yaşayın, onu siyah boyamak, en iyi özelliklerini ortaya çıkaracak ve kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder