24 Eylül 2020 Perşembe

Mobilya ile Renk Uyumu

Evinizi boyamak istiyor ancak tüm dekorunuzu elden geçirmek istemiyor musunuz? Seçtiğiniz boya rengi, sahip olduğunuz mobilya ve dekor ile uyumlu olabilir. İnce renkler mobilyalarınızı vurgularken cesur renkler duvarları öne çıkarır.

Satın aldığınız tüm mobilyalarınız ve evinizde olduğu için, boya renklerinizi mobilyalarınızdan ayırmak daha mantıklıdır. Bunu yapmak için, her bir odadaki mobilyaları ayrı ayrı ele alalım.

Yatak odası

Topraksı veya sessiz mobilyalarla odanızı bir renk patlamasıyla süslemek için bir şans olabilir. Bunu bir kanarya sarısı veya daha koyu bir kraliyet mavisi ile elde edebilirsiniz. Bu, ortama güzel bir kontrast verecektir.

Parlak mobilyalarınız varsa, duvarlarınızı evcilleştirin. Çelişkili renklerden kaçınmak için nane, kırık beyaz veya griler gibi daha mat renkler kullanın.
Oturma odası

Bir oturma odası tipik olarak renkten dekora kadar birçok şey vardır. Mobilyalarınız için daha hafif renklere sahipseniz, kırmızı, turuncu veya mavi gibi cesur boya seçenekleriyle biraz renk ekleyin.

Belki de oturma odanız, mobilyalarınız aracılığıyla zaten bir iç cephe boya renk denizidir. Gözleri yormamak için sessiz bir duvar rengi seçebilirsiniz. Bu griden kahverengiye kadar değişebilir.

Boya Renkleri

Mobilyalarınızda, hardal, kahverengi, kırık beyaz veya altın renginde nötr renkler varsa, mavi veya yeşil bir duvar harikalar yaratır. Bu renkler genellikle rahatlamayla ilişkilendirilir, bu da onu yatak odası veya oturma odası için ideal kılar.

Turkuaz ve pembe gibi canlı renklere sahip mobilyalar veya beyaz veya ahşap gibi daha yumuşak renkler, kırmızı ve turuncu vurgulu bir duvar gerektirebilir. Bu renkler daha enerjik ve soğuktur. Ne kadar büyük bir ifade ekledikleri için, bunları mutfağınızı ve yemek odalarınızı renklendirmek için kullanmak en iyisidir.

Alanınızı boyamak yeterince streslidir, tüm alanınızı yeniden tasarlama konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Bazı ücretsiz renk örnekleri sipariş edin ve bunları değişen ışıkta eşleşip eşleşmediklerini görmek için mobilyalarınıza doğru tutun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder