29 Eylül 2020 Salı

Köpük Yalıtımlı Çatıda Kiremit Değiştirme

Püskürtme köpüğü yalıtımı, çatınızdaki kiremitleri birbirine yapıştırır, ancak nasıl yapılacağını bildiğiniz halde, hasarlı bir döşemeyi değiştirmek hala yeterince basittir.

Sprey köpük bir mülkün çatısının alt tarafına uygulandığında, çatı kaplama malzemelerini birbirine ve yapısal keresteye bağlayarak her şeyi güvenli bir şekilde yerinde tutar.

Sprey köpük, mülkü daha sıcak ve enerji açısından daha verimli hale getirmek için çatıdaki tüm boşlukları ve çatlakları kapatmanın yanı sıra çatınızın yapısını korumaya ve desteklemeye ve ömrünü uzatmaya da yardımcı olabilir.

Sprey köpük mantolama çeşitleri çatınızı daha güçlü ve daha dayanıklı hale getirirken, onu yenilmez kılmaz ve çatınızdaki kiremitlerin hasar görmesi yine de mümkündür.

Köpük yalıtımlı çatınızın üzerindeki bir kiremit çatlar veya kırılırsa endişelenmeyin, değiştirmek sandığınızdan daha kolay olabilir.

Sprey köpük ile yalıtılmış bir çatıdaki kiremitin sökülmesi

Çatınızdaki bir kiremit kırılırsa, mülkünüze su sızmasını ve pahalı hasara yol açmasını önlemek için mümkün olan en kısa sürede tamir ettirmek önemlidir.

Püskürtme köpüğü ile yalıtılmış bir çatıdan bir veya daha fazla kiremit çıkarmak için önce yalıtımı kaldırmanız gerekir.

Çıkarmanız gereken köpüğün çoğunu kesmek için bir testere veya maket bıçağı kullanarak başlamak isteyebilirsiniz. Köpüğün büyük kısmı gittikten sonra, geri kalanını güçlü bir tel fırça veya süngerle temizleyebilmelisiniz. Bağı gevşetmeye yardımcı olmak için köpüğü fırçalamadan önce az miktarda aseton uygulamak yardımcı olabilir.

Köpük çıkarıldıktan sonra, kırık karo değiştirilebilir ve yalıtımın verimli bir şekilde çalışmaya dvam etmesini sağlamak için sprey köpüğün eski haline getirilmesi gerekecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder