29 Eylül 2020 Salı

Komşulardan Gelen Gürültüyü Engellemek

Bahçenizin etrafına ağaç dikmek, komşunuzun gürültüsünü engellemek söz konusu olduğunda biraz fark yaratabilir. Uzun vadede, ağaçlar ayrıca arka bahçenizi yaz aylarında daha serin ve daha özel tutmanıza yardımcı olabilir.

Evinizdeki duvarların ses yalıtımı

Gürültülü komşunuzla paylaşılan bir duvarınız varsa, büyük olasılıkla yüksek ses size bu şekilde geliyor.

Paylaşılan bir duvarı ses geçirmez hale getirmenin en yaygın yollarından biri, akustik ses yalıtım panelleri veya sprey köpük yalıtımı kullanmaktır. Bunları çoğunlukla kayıt stüdyolarında görüyorsunuz, ancak apartman dairelerinde ve evlerde de kullanılabilirler. Duvarlarınızı duvar kağıdıyla kaplamak istemiyorsanız, akustik köpük harika bir alternatiftir.

Paylaşılan bir duvarın ses yalıtımı için iç cephe mantolama fiyatları gibi para harcamak istemiyorsanız, evinizin içindeki mobilya parçalarını yeniden düzenleyebilirsiniz. Her şeyden önce, paylaşılan duvarınızı içeren odayı daha fazla mobilyayla doldurmanız gerekecek, çünkü bu, istenmeyen sesin duvarlardan sıçramasını önleyecektir.

Paylaşılan duvarınızın önüne kitap rafları, kanepeler, şifonyerler vb. Yerleştirmenizi öneririz, ancak bu yöntemin çarpıcı sonuçlar getirmeyeceğini aklınızda bulundurmalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder