24 Eylül 2020 Perşembe

Her Yüzey İçin Bir Renk Kılavuzu

Alanınız için bir boya rengi seçmek stresli bir çabadır. Paintzen, çok sayıda renk kaynağı ve ücretsiz renk skalası programımızı kullanarak bunu mümkün olduğunca kolaylaştıracak araçlar sunmak istiyor. Projeniz için hangi renge gideceğiniz konusunda en ufak bir fikriniz yoksa, boyanın bir alanı nasıl etkilediğini size tanıtacak kısa renk kılavuzumuzu inceleyin.

Siyah

Siyah gibi koyu renkler, stresi azaltan sakinleştirici bir etkiye sahiptir. Koyu renkler artık moda olduğu için genellikle gri yerine siyah kullanılır. Siyah, döşeme, vurgu parçaları ve armatürler için iyi bir nötrdür. Bu renk kılavuzundaki parlak renklerle güzel bir tezat oluşturuyor.

Beyaz

Beyaz boya, bir odayı hafif, parlak ve geniş hissettirir. Farklı beyazlar, farklı renk ailelerini tamamlar. Sıcak veya kremsi beyazlar, eklektik bir tasarımın farklı unsurlarını bir araya getirmeye veya siyah-beyaz renk şemasına sıcaklık katmaya yardımcı olabilir. Parlak beyaz, odadaki ışığı en üst düzeye çıkarır ve parlak renkleri ortaya çıkarırken, hafif gri ise sıcak tonları ortaya çıkarır. Diğer mavilerle mavi tonlu beyaz koordinatlar.

Bej

Bej, evinizin sıcak ve davetkar görünmesini sağlar. Nötr olarak bej, çeşitli renkler ve stillerle uyumludur ve size farklı renk ailelerini deneme özgürlüğü verir. Siyah beyaz, ahşap ve diğer kahverengi tonlarda güzel görünüyor.

Nötr

Nötr boya renkleri, bir odanın geniş, açık ve havadar görünmesini sağlar. Ayrıca diğer boya renk aileleri ile de koordinasyon sağlarlar. Çevrimiçi fotoğraflarda güzel göründüklerinden, evinizi satmayı planlıyorsanız duvarlar için iyi bir seçimdir. Nötrler ayrıca alıcıların orada kendi eşyalarını hayal etmelerini kolaylaştırır.

Mavi

Mavi, yatak odaları için popüler bir renktir çünkü yatıştırıcı etkisi insanların iyi uyumasına yardımcı olur. Koyu maviler, koyu renklere doğru eğilime uyarken, açık maviler taze ve havadardır. Daha zarif bir görünüm için gri veya yeşil tonlu maviyi deneyin. Mavi, hem mavi mobilyalarla hem de zıt renklerle harika görünüyor.

Yeşil

Yeşiller, canlı ve pırıl pırıldan yumuşak ve sükunete kadar değişir. Parlak yeşil bir odaya enerji verir. İnce gri yeşiller hem sıcak hem de soğuk renklerle uyumludur ve bir odada birkaç renk kullanmak istiyorsanız onları iyi bir seçim haline getirir. Yeşil su bazlı iç cephe boyası renkleri size doğayı, uyumu ve büyümeyi düşündürür.

Sarı

Sarı, bu renk rehberindeki en neşeli ailedir. Açık sarılar bir odayı daha aydınlık hale getirdiğinden, fazla güneş ışığı almayan odalar için iyi bir seçimdir. Odanın daha açık görünmesi için sarının yanına beyaz koyun. Hafif toprak sarısı bir odaya sıcaklık katarken parlak sarı, özellikle tavan için cesur bir vurgu yapar.

Kırmızı

Kırmızı, boya renk ailelerinin en cesurudur. İster duvarlarda ister aksan olarak kullanılsın, kırmızı boya drama katar ve bir alana enerji verir. Parlak kırmızı, bir odayı rahat hissettirir ve içindeki daha soğuk renkleri ısıtır. Pas tonları, kırmızının zengin sıcaklığını cesur olmadan sağladığından, sıcak ve topraksı bir görünüm için mükemmeldir.

Mor

Geleneksel kraliyet rengi olan mor, zarif, eğlenceli veya gizemli olabilir. Cesur bir görünüm için, belki bir çocuk odasında, diğer parlak renklerle birlikte canlı bir mor veya fuşya kullanın. Gri lavanta, oldukça sofistike olabilen hoş ve ince bir etki sağlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder