24 Eylül 2020 Perşembe

Evinizi Boyamanın 3 Şaşırtıcı Faydası

Evinizi boyamak sadece evinizin güzel görünmesini sağlamaz, aynı zamanda bazı harika gizli faydaları da vardır.

Evinizi boyamak, her hafta sonu odanızı boğan konuşulmamış konulardan biridir; Ne zaman resim yapacağız? Bu genellikle sonradan akla gelen bir projedir, nihayet ona ulaşabileceğimizi hissettiğimiz uzun bir hafta sonu için ayırırız.

Ancak evinizi boyamak bir hafta sonu işinden daha fazlasıdır. “Yapmamız gerektiğini hissediyorum” tutumundan çok daha değerli. İster evinizin dışını ister iç duvarlarınızı boyayın, evinize yeni bir kat boya eklemenin bazı şaşırtıcı faydaları vardır.

1) Koruma

Duvarlarını en son ne zaman boyattın? Evinizin yüzeylerinin günlük olarak dayandığı tüm aşınma ve yıpranmaları bir düşünün. Bir şeyleri asmaktan, ışığı emmekten, tüm toza, kire ve kire kadar, duvarlarınız çok geçmektedir. Hızla kirlenirler ve yıpranırlar.

Duvarlarınızı yüksek kaliteli bir boyayla boyamak ve güncellemek, duvarlarınızı temiz ve önümüzdeki birkaç yıla hazır hale getirmenin kolay bir yoludur. Profesyonel bir boya işi, uygun yapışmayı sağlamak için duvarların yeterince temiz olmasını gerektirir.

Ve yeni bir kat boya ile duvarlarınız neme karşı yeni bir koruma katmanına sahip olacak. Nem, küf oluşumuna ve duvarlarınızda daha da büyük hasara neden olabilir. Duvarlarınızdaki yeni bir kat boya, nemin dışarı çıkmasına yardımcı olabilir ve evinizin yapısal bütünlüğüne baskı uygulayabilecek ilave ağırlığı azaltabilir. Ve kaliteli boyayla tüm kiri, tozu ve alerjenleri uzaklaştırmaya yardımcı olarak evinizi temiz tutmayı kolaylaştırır.

2) Değer

Yeni korunan yüzeylere sahip olmanın yanı sıra, yeni boyanmış duvarlar veya dış mekanlar, evinizi satmayı planlıyorsanız, kaldırım çekiciliğini ve evinizin değerini artırabilir.

Evinizi boyamak, satmadan önce evinizi yükseltmenin ekonomik bir yoludur. Tam bir yeniden modelleme yapmaktansa paradan tasarruf etmenin kolay bir yoludur. Evinizi boyaması için bir boya yüklenicisi kiralamak, evinizin potansiyel alıcılar için daha yeni, daha temiz ve daha çekici görünmesini sağlayabilir. Yeni ve temiz görünen bir eve kim daha fazla para harcamak istemez ki?

Ayrıca evinizi boyamak için tercih ettiğiniz su bazlı silikonlu iç cephe boya fiyatlarırenklere ve boyamak istediğiniz odalara bağlı olarak bu yatırımdan yararlanabilirsiniz. Örneğin, evinizde mavi boya kullanmak, evinizin değerini en az 5.000 $ artırabilir.

3) Kişiselleştirme

Yeni bir eve taşındığınızda, tüm boya renkleri önceden belirlenir. İster kiralıyor olun, ister yeni bir ev satın almış olun, taşınmadan önce renkleri muhtemelen seçmemişsinizdir. Yeni yerlerde, duvarların renkleri önceki kiracıya aittir.

Renkler sizi kapıya götürürken, yerinizi bir ev gibi hissettirmenin zamanı geldi. Ve alanı etkisiz hale getirmek için üzerine bir kat bej boya atmaktan bahsetmiyoruz (ama bej boya sizin işinizse, devam edin). Boyama, duvarlarınızın ve evinizin renklerini dekorunuz, mobilyalarınız ve en önemlisi kişiliğinizle koordine etme fırsatınızdır.

Renkler bize belirli şekillerde hissettirebilir. Kendinizi enerjik veya asil, mutlu veya uykulu hissetmek istiyorsanız, ayarlamayı umduğunuz ruh hali için mükemmel bir boya rengi vardır. Eviniz en çok keyif aldığınız şeylerin bir yansımasıysa hayatınızın ne kadar zevkli olacağını bir düşünün.

İşte aldın! Evinizi boyamak, eviniz için basit bir güncellemeden çok daha fazlasını yapabilir. Çoğu insanın mutlaka düşünmediği ve soyut olduğu (sattığınızda alacağınız para dışında) birçok temel faydası vardır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder