24 Eylül 2020 Perşembe

Dengeyi Geri Getirecek 5 Feng Shui Rengi

Feng Shui nedir?

Feng shui, sağlığı ve serveti davet etmek için serbest akan enerjiyi kullanan doğal unsurları kullanır. Feng shui renkleri, alanınızda ve yaşamınızda bir denge kurmanıza yardımcı olabilir.
Feng shui düşünce okulu, mekanı nasıl tasarladığımıza ve bu alanda nasıl var olduğumuza dair bir felsefe haline geldi: enerji akışını en üst düzeye çıkarmak için kendimiz, mobilyalar, pencereler gibi nesneleri nereye yerleştiririz. Doğru yapıldığında bu bilgi, zenginlik ve sağlığı teşvik edebilir.

Amaç, yaşamınızdaki enerji dengesini en üst düzeye çıkarmak için bir alanda dengeyi yeniden sağlamaktır. Mobilyadan duvar boyasına kadar bir odada kullandığınız feng shui renkleri önemli bir rol oynayabilir.

Feng Shui için En İyi Boya Renkleri

İç cephe boya markaları ve renkleri, iyi feng shui'yi kullanmak için güçlü bir araçtır. İşte bir alanın enerjisini nasıl etkileyebileceklerine dair açıklamalar içeren birkaç feng shui rengi.

Kırmızı, ateşi temsil eden güçlü bir renktir, böylece çok fazla enerji üretebilir - iyi ve kötü. Bu nedenle, doğru dengeyi elde etmek için ölçülü olarak kullanmak en iyisidir. Kırmızı renkle ateşle oynuyorsun.

Turuncu renk "sosyal" bir renk olarak kabul edilir ve iyi bir sohbet ve arkadaşlık geliştirebilir. Turuncu, özellikle kışın derinliklerinde sıcaklık ve rahatlık hissi uyandırır.

Yeşil, sağlığa odaklanan bir renktir. Doğal dünyada topraklanmanıza yardımcı olur ve hayatınıza sakinlik getirir. Mekanınızdaki dış mekanı gerçekten yakalamak için, yeşil renkleri (değişen yapraklara benzer şekilde) katmanlandırmayı düşünün.

Mavi aynı zamanda sakinliği de getirir. Daha açık bir mavi, gökyüzünü taklit etmeye yardımcı olur. Özellikle bir ev ofisinde veya kreşte, hatta belki tavan boyası olarak kullanışlıdır. Bu, dünya sizin üzerinizde sınırsız olduğunda büyüme ve ilerleme için fırsatlar sağlar.

Beyaz, dengeleyici bir renk görevi görür. Farklı unsurlardan köprüler kurarak uzaya denge sağlayabilir. Saf beyaz boya ayrıca iç gözlem ve yeniden odaklanmaya izin vererek, dahili ve harici olarak yeni bir denge sağlar. Ayrıca, odaya ekstra bir enerji katmanı ekleyen yatıştırıcı bir tasarıma sahip beyaz bir duvar kağıdı da düşünebilirsiniz.

Başlangıç

Alanınızı feng shui'sini iyileştirmek için dengelemek istiyorsanız, bunu yapmanın kolay bir yolu odanızı boyamaktır. Paintzen, kendinizle özdeşleştirdiğiniz feng shui renklerinin ücretsiz örneklerini size gönderebilir. Her rengin sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin ve ardından boya renklerinizin en iyi şekilde çalışacağı odayı hayal edin.

Renk, hayatımızda önemli bir rol oynar ve ruh halimizi yükseltebilir veya moralimizi bozabilir. Feng shui ilkelerini size en uygun renklerle kullanmak, kişiliğinizi ve yaşam tarzınızı yansıtan huzurlu ve dingin bir ev yaratmanıza yardımcı olabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder