24 Eylül 2020 Perşembe

Bu Kışla Başa Çıkacak Ev Geliştirme Projeleri

Hepimiz kış mevsimi boyunca toplanmışken, unsurlar evinize zarar veriyor. Ve kış bittiğinde, evinizi korumak için yapmanız gereken kış sonrası güncellemeler hakkında bir fikriniz olmalı.

Rötuş Boyası

Kışın yağışlı havası ve soğuk hava evinizin dış cephesine zarar verir. Bu nedenle, bu baharda bir hafta sonu, duvarların, döşemelerin, kapıların ve panjurların boyasını kontrol etmek için yuva yapın.

Ülkenin çoğu bölgesinde, Mayıs ayı, bina dış cephe boyama fiyatları ile boyamak için ana sıcaklık aralığını (50-80 Fahrenheit derece) sunar. Ancak okul sonu aktiviteleri, sporlar ve tatiller Mayıs ayında takvimi doldurmaya başlar, bu nedenle şimdi takviminizde zaman ayırın veya işi sizin için tamamlayacak bir ressam bulun. Boyama için birinci sezon olduğu için ressamların programları oldukça hızlı doluyor. 

Olukları Temizleyin

Yapraklar ve dallar olukları tıkayabilir, suyun serbestçe akmasını önleyebilir ve saçaklarınızın altına geri dönebilir. Zamanla temelin içine akabilir, onu zayıflatabilir ve büyük hasara neden olabilir.

Bu pahalı onarım faturasını daha sonra ödemek yerine, olukları temizlemek için Mart veya Nisan aylarında daha sıcak bir hafta sonu geçirin. Daha sonra, henüz yapmadıysanız, oluk korumalarını takın. Kiremitli maddelerden ve sarsılan yapraklardan kurtulmak için yine de olukları temizlemeniz gerekecek, ancak en azından bir avuç dolusu ıslak oluklu malçtan kurtulamayacaksınız.

Yeniden Kalafat Pencereleri

Pencereleri sızdırmaz tutmak, evinizi rahat tutmanıza ve elektrik faturalarınızı düşük tutmanıza yardımcı olur.

Kalafat, kırtasiye malzemeleri (duvar ve pencere kenarları gibi) arasındaki hava sızıntılarını kapatır. Ve işe yarıyor çünkü küçük delikleri bile dolduracak kadar esnek. Ancak esen rüzgar, şiddetli yağmur ve kar ve öngörülemeyen sıcaklıklar, yüksek kaliteli kalafatların bile zamanla bozulmasına neden olabilir.

Pencereleri yeniden tutmak için en iyi zaman, dış ortam sıcaklığının yaklaşık 45 derece Fahrenheit olduğu zamandır. Nemin düşük olduğu bir günde yapın, böylece kalafat düzgün bir şekilde yapışacaktır.

Çatıyı inceleyin

Şu anda, çatınız muhtemelen tüm yıl yaşayacağı en kötü hava koşullarından bazılarıyla uğraşıyor. Sezonun son kar yağışından sonra çatınızda buz, kar ve rüzgar hasarı olup olmadığını kontrol edin.

Ve oraya tırmanma fikri size sıcak tüyler vermiyorsa, Noel için çocuklarınızı aldığınız o drone'u çalıştırın. Eksik zona veya bariz delikler gibi büyük bir sorununuz olup olmadığını size söyleyebilir, böylece onarım için çatı ustasını arayabilirsiniz.

Çatınızı bu yıl iyi durumda tutmak, masraflı su hasarından ve daha sonra onarımlardan tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Eviniz en büyük varlığınızdır ve bakımını yapmamak büyük paralara mal olabilir. Bu nedenle, yakın gelecekte ona biraz TLC vermek için biraz zaman ayırın. Şimdi biraz zaman, evinizin harika görünmesini sağlayabilir - ve uzun vadeli maliyetlerinizi minimumda tutabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder