24 Eylül 2020 Perşembe

Boyacılar Neden Beyaz Giyer

Profesyonel boyacıları düşündüğümüzde, onların stillerini düşünmek zorunda değiliz. Ancak boyacılar beyazlar (beyaz uzun kollu gömlekler, beyaz tulumlar, beyaz şapka) meslek dışında da ün kazanmışlardır. Öyleyse soruyu biraz daha anlayalım: boyacılar neden beyaz giyer?

Modern Trendler

Boyacılar topluluğu, genç yenilikçiler ve festival müdavimleri için bir zorunluluktur. Urban Outfitters şimdi 90'ların tarzı Dickies White Tulum satıyor: klasik bir ev boyacısı görünümü.

Dickies markası 1922'de kurulduğunda, boyacılara ve gündelik işçilere hitap eden genel bir önlük şirketi olarak başladı. Bol beyaz tulumların bugün sıradan insanlar için moda trendi haline geleceğini hayal edemezlerdi.

Beyaz tulumlar, diğer tüm renklerden benzersiz bir şekilde daha popülerdir. Ev boyacılarının tanındığı beyaz tulumlardır, ki bu meşhur bir şekilde dağınık olan bir meslekte tuhaftır. Bu şu soruyu akla getiriyor: Neden boyacıları beyaz giyiniyor? Boyacıların neden beyaz giydiğine dair birçok farklı teori var.

Boyacı Birlikleri

Profesyonel boyacıların neden beyaz giydiğine dair bir teori, boyacı birliklerinin başlangıcına kadar uzanır. 19. yüzyılda bazı boyacılar sendika işçisi olduktan sonra, göze çarpmak ve temiz, profesyonel bir görünüme sahip olmak istediler, bu yüzden beyaz giymeye başladılar. Bu şekilde, daha tecrübeli ev boyacıları ayırt edildi çünkü dikkatsiz olsalardı, üzerlerinde boya görürdünüz. Bugün bir boyacının kıyafetlerinde silikonlu iç cephe boya fiyatları gibi daha çok renk ve leke varsa, bu daha çok boyama işi yaptığı için daha deneyimli olduğu anlamına gelir.

Pratiklik

Bir diğer - belki de daha pratik - neden, ev boyacılarının beyaz spackle, beyaz boya ve alçıpan ile çok uğraşmasıdır. Beyaz giysilerde bu malzemeler o kadar belirgin olmayacak.

Beyaz aynı zamanda soğuk bir renktir, yani bir evin dışını boyarken ev ressamlarını güneşte serin tutacaktır.

Bir ev ressamının giydiği şeyde belli bir gurur ve kötü şöhret vardır; İster temiz tutsun, ister önceki çalışmayı gösteriş olsun, beyaz mükemmel bir üniforma.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder