4 Haziran 2020 Perşembe

Mobil Ev Zemini Altında İzolasyon Nasıl Yapılır

Mobil bir ev zemininin altındaki yalıtım, ısıtma ve soğutma havalandırmasını optimize ederek uzun vadede enerji maliyetlerinden tasarruf etmenizi sağlar. Sizin için işi yapmak için bir marangoz çağırabilseniz de, bu anlayışlı bir DIYer tarafından da yapılabilecek bir projedir. Gerekli araç ve malzemeleri toplayın ve mobil ev zemininizin altında yalıtmak için aşağıdaki kılavuzu okuyun.

Adım 1 - Treyler Döşemesinin İncelenmesi
Karavanın alt kısmı zeminlerde delikler ve / veya su birikmesi gibi hasarlar açısından incelenmelidir. Yalıtımı monte etmeden önce her türlü hasar onarılmalıdır. Mevcut yalıtım varsa, çıkarılmalıdır. Delikleri yalıtmak için yalıtım dolgusu veya tahta oyukları ile doldurun. Su birikmişse, küf oluşumunu önlemek için tamamen kurutulmalıdır. İzolasyon daha sonra monte edilebilir.

Adım 2 - Kurulumdan Önce Hazırlık
Kurulum için mümkün olduğunca fazla alan oluşturun. Sıhhi tesisat bağlantılarını devreden çıkarın. İzolatörler tesisat ve kablo tesisatı üzerine konumlandırılacaktır. Elektrik çarpmasını önlemek için elektrik ve su beslemesinin kapatılması önemlidir.

Adım 3 - İzolatörün Satın Alınması
İzolasyonun derecelendirildiği ölçüm olan yeterli R-değerine sahip bir rulo satın alın. İzolatör, ana römorkun alt tarafındaki zemin kirişlerine yerleştirilmelidir. Uzun farların önünden başlayın ve römorkun sonuna doğru çalışın.

Adım 4 - İzolatörlerin Kurulumu
Birinci ve ikinci kirişlerin uçlarından başlayın. Kağıt desteği kapatılmalıdır. Uçları ev römorkunun ahşap çerçevesine zımbalayarak desteği sabitleyin. Diğer tarafı zımbalayarak sabitleyin. Her kirişe iç cephe mantolama gibi yalıtımı daha da desteklemek için teller takın. İzolasyon parçalarının geri kalanında da aynı prosedürü uygulayın

Adım 5 - Tesisat ve Kabloları Yeniden Bağlayın
Daha önce bağlantısı kesilmiş olan tesisat ve kablo bağlantıları zaten takılmış olmalıdır. Sıhhi tesisat hatlarını kapatmak için silikon dolgu macunları kullanın. Herhangi bir sıhhi tesisat ve kanal sistemi, sargı izolatörleri ile yalıtılmalıdır. Yalıtım koli bandı ile kapatılmalıdır.

Adım 6 - İzolasyonun Kaplanması
İzolasyonu kumaşla örtün. Kumaşı, yalıtımın sabitlendiği şekilde ahşap çerçeveye sabitleyin. Yoğuşmayı azaltmak için plastik kumaş kullanılabilir. Her iki kumaş da soğuk hava akımlarının yalıtım yoluyla sızmasını önleyecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder