4 Haziran 2020 Perşembe

Köpük Levha İzolasyonunun Dış Duvarlara Montajı

Betonun dış duvarları, temeller, beton plakalar, bodrum duvarları ve tarama alanları için köpük levha yalıtımı kurmanız önerilir. Doğru dişlinin yardımıyla, bir yalıtım uzmanından yardım gerektirmeden beton dış duvarı izole etmek kolaydır.

Adım 1 - Duvarı Hazırlayın
Başlamadan önce duvarı su ve yumuşak bir sabunla yıkayın. Herhangi bir çatlak görürseniz, bunları bir tamir maddesi ile doldurun.

Adım 2 - Ölçün
Köpük levha yalıtımının monte edileceği alanın boyutunu hesaplayın. Ne kadar köpük levha yalıtımına ihtiyacınız olduğunu belirlemek için sayılarınızı kullanın. Kesim yapacağınız alanı işaretlemek için kalem veya kurşun kalem kullanın. Daha uzun çizgileri işaretlemek için tebeşir kullanmak kolaydır. Şimdi, köpük levha yalıtımını kesmek için bir el testeresi veya alternatif olarak pistonlu bir testere kullanın.

Adım 3 - Su geçirmez
Dış temellerde olduğu gibi bazı durumlarda, daha fazla hareket etmeden önce duvarın su geçirmez olması gerekir. Su yalıtımı kuruduktan sonra yalıtımı takabilirsiniz. Kaliteli yapıştırıcı kullanın ve tüm duvarı bitirmeden önce kurumaması için sadece daha küçük bir alana yayın.

Adım 4 - Duvarları İşaretle
Bir sonraki adım, köpük levhaları yapıştırıcının üzerine yerleştirmek ve yerine koymaktır. Duvarın uzunluğu boyunca her 2 fitte bir bant kullanarak çizgileri işaretleyin. Bundan sonra, duvarın yüksekliği boyunca dikey çizgileri 2 feet aralıklarla işaretleyin. Bu duvara 2x2 feet kare işaretler verir. Köpüğü yerine sabitlemek için kendinden kılavuzlu beton vidaları yıkayıcılar ile birlikte kullanacaksınız.

Adım 5 - Vidaları Yaymak
Beton vidaları duvarın toplam uzunluğu boyunca yatay ve dikey olarak 2 feet aralıklarla dağıtın. Üstlerine fiber cam bant uygulayarak rondelaların ve vidaların kurallara karşı korunduğundan emin olun. Dış duvarda çıplak köpük mantolama nedir levha yalıtımı varsa, çimento levha, sıva veya metal ile kapatılması gerekir.

Adım 6 - Furring'i kullanın
Kiriş şeritlerini her 2 fitten sonra yatay olarak monte etmek gerekir. Bir sonraki adım, köpük levha yalıtımını, kiriş şeritlerine sığacak şekilde kesmek. Çapaklanma olmaması durumunda, köpük panelinin 2. adımda belirtildiği gibi kesilmesi ve yerleştirilmesi tavsiye edilir. Bununla birlikte, çapak kullanımı iç duvarlar için daha fazladır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder