4 Haziran 2020 Perşembe

Hava Kanalı Yalıtımının 6 Faydası

Hava kanalı yalıtımı, hava kanallarının sert cam elyaf yalıtımı ile kaplanması işlemidir. Kanalların koşulsuz alanlardan geçtiği evlerde, hava kanalı yalıtımı enerji kaybını önlemek için hayati öneme sahiptir. Hava kanallarının sabit sıcaklıklara maruz kaldığı yaşam alanınızda bile, hava kanalı yalıtımı mantarların ve diğer mikropların yoğunlaşması ve büyümesi gibi sorunları önlemede faydalıdır. Aşağıda listelenen evinizdeki hava kanalı yalıtımının bazı faydalarıdır.

1 - Enerji Tasarrufu
Çoğu evde, hava durumuna bağlı olarak sıcaklığın şartlandırılmış yaşam alanından çok daha düşük veya daha yüksek olduğu bodrum, çatı katı ve garaj gibi koşulsuz alanlar vardır. Hava kanalları merkezi klima ünitesinden sıcak veya soğuk havayı evinizdeki tüm odalara aktarır. Hava kanalları koşulsuz alanlardan geçtiğinde, taşıdıkları havadan gelen ısı veya serinliğin çoğunu kaybederler. Sonunda size ulaşan hava, iletimden kaynaklanan kayıp nedeniyle gerektiği kadar sıcak veya soğuk değildir. Hava kanalı yalıtımı, çok fazla enerji israfına neden olabilecek bu sorunu önleyebilir.

2 - Konforu Artırır
Çoğu evde, özellikle yaşlılarda, iletim yoluyla ısı veya serinlik kaybında% 20'den fazla enerji harcanır. Yalıtılmış hava kanalları, taşıdıkları havanın sıcaklığını daha iyi koruyarak enerji israfını azaltır. Sonunda size ulaşan hava, arzu ettiğiniz sıcaklığa daha yakındır, böylece yaşam alanınızı daha rahat hale getirir.

3 - Çevreye Faydalı
Hava kanallarınızı izole ederek, enerjiye fazla harcama yapmadan istediğiniz konfor seviyesini evde koruyabilirsiniz. Bu çevre için son derece faydalıdır ve karbon ayak izinizi büyük ölçüde azaltır. Enerji üretme sürecinin, enerjinin gerçek fiyatından çok daha pahalı olduğunu hatırlamakta fayda var.

4 - Kanallarda Yoğuşmayı Önler
Zamanla, hava kanalları yoğuşma problemlerine ve damlayan suya eğilimlidir. Hava kanalı yalıtımı, hava kanallarının etrafında sağlam bir örtü sağlar, böylece bu sorunu önler.

5 - İçeriden Geçirilen Gürültüyü Azaltır
Hava kanalları evin her tarafında ses dalgaları taşıyabilir. Çoğumuz hava değiştikçe kanallardan çıkan haşhaş seslerine aşinayız. Hava kanalları, fırının gürültüsü gibi aşamalar boyunca sesleri de odalara taşıyabilir. Yalıtımlı hava kanalları ile bu sorun en aza indirilir ve seslerin çapraz iletimi minimumda tutulur.

6 - Küf ve Mantar Oluşumunu Önler
Yoğuşma, hava kanalları ile ilgili yaygın bir sorundur. Su sızıntıları ve nem, mantar, küf, küf ve diğer mikropların büyümesi gibi sorunlara yol açabilir. Bu aynı zamanda hanehalkı üyelerinizde sağlık sorunlarına da neden olabilir. Hava kanalı çatı yapım fiyatları yalıtımı, hava kanalları çevresindeki yoğuşmanın en aza indirilmesinde büyük ölçüde faydalıdır, böylece kanal çalışmasının çevresinde küf, küf veya mantar büyüme şansını azaltır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder