4 Haziran 2020 Perşembe

Duvar İzolasyonu Ekleyerek Gürültü Kirliliğinin Kontrolü

Evinizdeki gürültü kirliliğini kontrol etmek inanılmaz derecede kolaydır. Birçok durumda, çift camlı pencerelere ve duvarlarda yeterli izolasyona sahip olmak gürültü seviyelerini önemli ölçüde azaltacaktır. Yalıtım duvarları, özellikle saplama çerçevelerine sahip çıplak duvarlarda çok basittir.

Bağlantı İzolasyonu
İlk olarak, duvardaki boşlukları doldurmanız gerekir. Bu sesi kısmaya yardımcı olacaktır. Ardından, tüm oda için yeterli fiberglas vuruş yalıtımı almanız gerekecek. Bir maket bıçağı kullanarak, tavandan zemine doğru çalışarak yalıtımın uzunluklarını saplamalara tam olarak uyacak şekilde kesin. Elektrik prizlerini dikkatlice kestiğinizden emin olun. Vurgulamayı kağıt tarafı dış duvara bakacak şekilde düzgün bir şekilde yerine yerleştirin ve kenarları saplamalara zımbalayarak yalıtımı yerinde tutun. Bu, odayı daha sıcak tutmanın yanı sıra çok fazla gürültüyü ortadan kaldıracaktır.

Alçıpan Ekleme
Neredeyse tüm gürültü kirliliğini ortadan kaldırmak ve odanın daha iyi görünmesini sağlamak için, az önce taktığınız yalıtımın üzerine alçıpan ekleyin. Alçıpan panellerinizi avrupa yakası mantolama gibi ebatlara ve çivilere çivilenecek şekilde kesin. Paneller arasındaki dikişlerin üzerine alçıpan bant kullanın ve ardından bir sıyırıcı ile düz bir yüzeye pürüzsüz hale getirerek alçıpan çamuru ile kaplayın. Kurumasını bekleyin ve ardından zımparalayın ve boyamadan önce silerek temizleyin. Alçıpan, gürültüyü uzak tutmak için ekstra bir yalıtım katmanı ekler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder