4 Haziran 2020 Perşembe

Asbest Tavan İzolasyonunun Belirlenmesi

Asbest çatı yalıtımı birçok evde bulunabilir. Ne yazık ki, kanser ve akciğer rahatsızlıkları ile bağlantılıdır. Evinizde asbest yalıtımı olup olmadığını ve bu konuda ne yapacağınızı nasıl anlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Yün
Asbest aslında doğal bir elyaftır, bu nedenle tavan yalıtımınız yün gibi görünüyorsa, asbest içerme şansı azdır. İnsan yapımı ve asbest içermeyen birçok farklı yün benzeri yalıtım vardır, ancak tavan yalıtımınız yün gibi görünüyorsa güvenli olmak ve bir profesyonel tarafından test ettirmek en iyisidir.

Vermikulit
Bu tür ev mantolama yalıtım neredeyse kesinlikle tehlikelidir ve yalıtımınız açıklamaya uyuyorsa, maruz kalmanızı sınırlandırmaya çalışın ve çocukların tavan arasına girmesine izin vermeyin. Vermikülit, patlamış mısır veya küçük çakıl taşları gibi görünür ve genellikle bazı metalik renklerle karıştırılmış kahverengi ve / veya gridir. Vermikülit bazen yanlış negatif teste neden olabileceğinden, bu tür bir izolasyonu test etmekten çekinmeyin. Sadece devam et ve kaldır. Bu, kirişler arasında basitçe paketlenmiş her türlü yalıtım için geçerlidir. Her zaman bir profesyonelin asbest çatı yalıtımını çıkarmasına izin verin, çünkü profesyonel olmayan bir kişi çıkarma sırasında yanlışlıkla bir asbest lifleri izi bırakabilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder