31 Mayıs 2020 Pazar

Metal Enjeksiyonla İlgili 5 Kısa Bilgi

Metal enjeksiyon kalıplama, çeşitli küçük, karmaşık ürünler ve bileşenler oluşturmak için kullanılır. Diğer enjeksiyon kalıplama işlemleri gibi, kalıpla aynı şekilde yeni bir nesne oluşturmak için ısıtılmış malzemenin bir kalıba enjekte edilmesini içerir. Diğer enjeksiyon kalıplama işlemlerinin çoğu kauçuk, plastik veya benzer metal olmayan metalleri kullanırken, metal enjeksiyon kalıplama işlemi, toz metalin enjeksiyon malzemesi olarak kullanılmasıyla tanımlanır.

# 1) Çelik 2.552 Dereceye Kadar Isıtılır
Metal enjeksiyon kalıplamanın çalışması için, metal malzeme önce ilgili metali en azından kısmen sıvılaştırmak için yeterince ısıtılmalıdır. Örneğin çelik, elbette erime noktasından biraz daha yüksek olan 2.552 derece Fahrenheit'e kadar ısıtılır. Çelik eritilirken, kalıp boşluğuna enjekte edilebilen bir sıvıya dönüşür.

# 2) Pazar% 11'lik bir CAGR'de büyüyor
BCC Research'e göre, metal enjeksiyon kalıbının 2018'den 2023'e kadar yıllık% 11'lik bileşik yıllık büyüme oranında (CAGR) büyümesi bekleniyor. Peki, metal enjeksiyon pazarının büyümesini ne teşvik ediyor? Küçük, karmaşık ürünler ve bileşenler üretmek için oldukça etkili ve verimli bir yöntemdir.

# 3) Enjeksiyon “Atışları” 100 Gramdan Daha Küçük Olmalıdır
Yüksek hacimli üretim uygulamaları için uygun maliyetli olmakla birlikte, metal enjeksiyon kalıplama yapmak için kullanılan ürünlerin ve bileşenlerin boyutu açısından biraz kısıtlayıcıdır. Örneğin, imalat şirketleri genellikle bu metal işleme işlemini sadece küçük ürünler ve bileşenler yapmak için kullanabilirler. Bunun nedeni, kalıba enjekte edilen sıvılaştırılmış metal olan enjeksiyon “atışlarının” 100 gram ile sınırlı olmasıdır.

# 4) 1950'lerde icat edildi
Metal enjeksiyon kalıplama 1990'lara kadar yaygın ilgi ve kullanım kazanmadı, ancak sürecin kendisi 1950'lerde ortaya çıktı. Bu süre zarfında, Rus bilim adamları benzer bir süreci tanımladıkları bir makale yayınladılar, tek fark süreçlerinin metal yerine ısıtmalı seramik kullanımını içermesidir. Bunu izleyen on yıllarda, metal gücü seramik yerine kullanıldı ve böylece metal enjeksiyonla kalıplamaya yol açtı.

# 5)% 99'a Kadar Yoğunluk Sağlayabilir
Metal enjeksiyon kalıplama kullanılarak oluşturulan çelik rulo sac gibi bir ürünün veya bileşenin yoğunluğunu birçok faktör etkileyebilir. Bununla birlikte, çelikten yapılmış ürünler ve bileşenler için, bu işlem diğer metal işleme işlemlerinden çok daha yüksek olan% 99'a kadar yoğunluk elde edebilir. Bu önemlidir, çünkü yoğunluk nesnelerin gücünü ve dayanıklılığını etkiler, daha yoğun nesneler daha az yoğun nesnelerden daha güçlü ve daha dayanıklıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder