10 Nisan 2020 Cuma

Saçak ve Çıkıntıları Boyama

1970'den beri profesyonel bir ev boyama yüklenicisi oldum. Karşılaştığım en zor proje dış saçakları ve çıkıntıları boyamak. Bu alanlar, eşekarısı, eşekarısı ve arılar da dahil olmak üzere böceklerin batması için favori yuvalama yerleridir. Bu tehlikeli zararlılardan kurtulmanın en güvenli ve en kolay yolu profesyonel bir yok edici kiralamaktır. Her zaman kendi imhalarımı yaptım, ama bunu sana bırakacağım. Zararlılar hesaba katıldıktan sonra boyamaya başlayabiliriz.

İlk adım

Saçakları ve çıkıntıları boyamanın ilk adımı zemin seviyesinde gerçekleşir. Merdivenlerinizi yerleştirmeyi kolaylaştırmak için tüm çalıların ve çalıların mümkün olduğunca geriye doğru kesilmesi gerekir.

Sonra, merdiveni seçin. 16, 28 veya 32 metrelik bir merdivene ihtiyacınız olacak. Binaya güvenli bir açıyla yerleştirilecek kadar uzun olduğundan ve geriye doğru eğilmediğinden emin olun. Merdivenin altında tutmak ve sabit tutmak için bir yardımcıya sahip olun.

Evde ne tür boya olduğunu belirleyin. Bunu yapmak için, bir bezi denatüre alkolle ıslatın ve boyayı ovalayın. Bazıları çıkarsa, lateks, eğer değilse, yağ bazlı. Yeniden boyamak için aynı tip boya kullanmalısınız. Aksi takdirde, boya pul ve tabaka halinde çıkacaktır.

Emniyet

Kurşun bazlı boya olup olmadığını belirlemelisiniz. Bunun için test kitleri var. Eviniz 1979'dan önce inşa edilmişse, büyük olasılıkla kurşun bazlı boya kullanılmıştır. Kurşun bazlı boya ile evlerde çalışmak için bir solunum cihazı ve özel kıyafetler giymeniz gerekir. Tüm kazıma ve zımparalama kalıntıları, dikkatlice yuvarlanması ve tehlikeli bir atık dökümünde bertaraf edilmesi gereken plastik kaplamada toplanmalıdır.

Saçakları ve çıkıntıları boyarken güvenlik birincil derecede önemlidir. Bir bacağı merdiveni 90 derecelik bir açıyla yerleştirerek erişiminizi güvenle uzatabilirsiniz. Ayrıca 2 ila 4 fit uzatma direğinin ucunda bir boya fırçasını sıkarak erişiminizi de uzatabilirsiniz. En büyük tehlike, merdivenin sizinle birlikte binadan düşmesidir. Merdivenin üzerinde sizinle ince havaya kayabileceği, korkunç sonuçlar ve çok fazla fiziksel acı yaratabileceği binanın köşelerinde özellikle dikkatli olun.

Temel Teknikler

Boyama sırasında ortak dış cephe boya renk kartelası ve iyi boyama prosedürlerini kullanın. Tüm gevşek ve pullanan boyaları üçgen bir kazıyıcı ile kazıyın ve daha sonra kaba (80 grit) zımpara kağıdı ve ardından ince (120 grit) zımpara kağıdı ile zımparalayın, ancak bu konuda özellikle titiz olmayın. Unutmayın, "Yüksek iş göz işi değildir."

Boya dışarıdan içeri doğru gidiyor. Çoğu saçak ve çıkıntı destek desteklerine sahiptir. Onları boyadığınızda, çıkıntının yarısını da boyayabileceğinizi göreceksiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder